Rostislav Olesz: Moje trefa byla šťastná, ale ne náhodná

Lukáš Losleben, Jakub Škoda
O L O M O U C – Zápas s Litvínovem nabídl další drama v krátkém sledu. Na první branku si olomoučtí fanoušci museli počkat až do 53. minuty. Ale že to stálo za to. ROSTISLAV OLESZ utkání doslova rozsekl, když ze vzduchu neuvěřitelně umístil letící kotouč do hostující branky. V pozápasovém rozhovoru se člen druhé útočné formace nejen k této trefě vrátil.

Byl to velmi vyrovnaný boj. Dvě třetiny nenabídly jedinou branku a podle výkonů obou brankářů to vypadalo, že kohouti budou muset absolvovat druhé prodloužení za stavu 0:0 v řadě. Poté ovšem přišla parádní dorážka Rostislava Olesze, která nakonec rozhodla o tom, že tři body zůstanou v plecharéně. „Začátek pro nás nebyl ideální. Nemohli jsme se do toho dostat. Od druhé třetiny to ale bylo lepší. Hrálo se celý zápas nahoru – dolů, nicméně nakonec rozhodla pouze jediná branka. Jsem rád, že jsme ji dali my,“ hodnotil olomoucký útočník průběh včerejšího duelu.

⇒ Útočník Rostislav Olesz

Stejně jako proti Pardubicím, i tentokráte kohouti vyhráli „pouze“ 1:0. Dle Olesze je sice produktivita slabší, nicméně důležité je, jak se daný výsledek promítne v tabulce. „Sice jsme dali málo gólů, ale získali jsme za ty dva zápasy pět bodů. To je nejdůležitější. Když vyhrajeme dalších deset utkání 1:0, nikdo se zlobit nebude. S velkým počtem bodových zisků přichází ruku v ruce lehkost, takže si myslím, že dřív nebo později budeme těch gólů dávat víc,“ řekl nekompromisně.

Jak již bylo zmíněno, právě hráč s číslem 57 na zádech celé utkání rozsekl. Stalo se tak způsobem, jenž se moc nevidí. Z hokejky si totiž na chvíli udělal baseballovou pálku, s níž ze vzduchu poslal kotouč přímo za záda Denise Godly. „Baseball mám rád, chodím na Arrows v Porubě, mají tam výborné pivo (smích). Moje trefa byla šťastná, ale ne náhodná. Trénujeme tečované puky, dorážky apod., takže víme, jak do toho chodit. Podobné góly jsou k vidění v NHL, takže jsem rád, že se to dostalo i do extraligy (smích),“ okomentoval svůj počin. Zároveň dodal, že i pro něj byla takováto trefa raritou „Ze vzduchu okolo brány už jsem párkrát skóroval, nicméně z takové dálky ne. I brankáři vám mohou potvrdit, že tyto góly moc nedostávají.“

Pro ostravského rodáka se jednalo o vůbec první branku v letošní sezóně. Že by se jednalo o určitou úlevu, ovšem odmítl. „Jsem rád, že se to povedlo, nicméně všichni víme, kolik mi je let a jaká je má úloha v týmu. Na druhou stranu bych byl alibista, kdybych řekl, že nechci dávat góly. Jsem útočník, takže to mám v povaze. Nejdůležitější ale je, abych byl co největším přínosem pro mužstvo jako celek,“ uvedl.

Velmi důležitým faktorem včerejšího vítězství byl i brankář Jakub Sedláček, jenž pochytal všech 26 střel soupeře, a udržel tak druhé čisté konto v řadě. Zároveň byl podruhé vyhlášen nejlepším hráčem kohoutů. Rostislav Olesz ovšem s humorem sobě vlastním uvedl, co je skutečnou příčinou toho, že mužstvo dvakrát po sobě neinkasovalo. „No tak je to samozřejmě díky tomu, že jsou čtyři hráči vzadu, protože víme, že by to jinak pouštěl (smích)“. Následně ovšem opět se vší vážností hrdinu pod maskou pochválil. „Sedlo má své kvality, jeho angažování nebyl krok do prázdna. Celkově na trhu najdete kvalitní hráče, kteří jen nemohou najít místo. Kuba chytl svoji šanci za pačesy a chytá výborně. Zapadl také do kabiny, chodí sem s úsměvem a baví ho to tu. Za to jsem rád. Navíc se plní klubová pokladna“, uzavřel s opětovným smíchem.