Rozhodčí? Škoda mluvit, mávl rukou střelec stého gólu sezóny Jan Mikel

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Měl to být skvělý hokejový večer završený ziskem tří bodů a třetím místem v tabulce. Dvě minuty před koncem však všechno zkazila jihlavská branka na 2:2. Nejen že pak Dukla uhájila svou bronzovou příčku, ale nakonec ještě zvítězila na nájezdy a svůj náskok před Hanáky zvýšila na tři body.

Fanoušci přitom čekali mnohem víc. Namlsaní pondělním galapředstavením s Chomutovem, ve kterém padlo 13 branek, přišli na olomoucké poměry v hojném počtu i na zápas proti Dukle. A tolika gólů jako v pondělí se nedočkali. „Jihlava hrála trpělivě a dobře v obraně, spíš vyčkávala a hráči soupeře nás ani moc nenapadali,“ podotkl Jan Mikel.

⇒ Jan Mikel vsítil stý gól Mory v sezóně

Přesto mohli diváci odcházet spokojeni. Ještě dvě minuty před koncem vedla Mora 2:1 a byla lepším týmem. Vždyť jen na střely vyhrála jednoznačně 42:23 a už se těšila na vysněnou bronzovou pozici v tabulce. Jenomže hosté dokázali srovnat.

„Byla to škoda, během jednoho střídání jsme třikrát nevyhodili puk. Měli jsme ale spoustu šancí, jenomže jsme je neproměnili. Naopak soupeř vytěžil z minima maximum a vyhrál,“ zlobil se Mikel.

Tribuny navíc po vyrovnávací brance spílaly sudímu Vampolovi. Na první pohled se totiž zdálo, že Čachotský zakončil volejbalovou smečí rukou. „Nevím, jestli to bylo rukou nebo do posunuté branky, teď je to ale už stejně jedno. Rozhodčí to uznal,“ nechtěl se Mikel pouštět do rozboru trefy na 2:2. Ani diváci si tak nebyli jisti, neboť televizní kostka v olomoucké plechovce není a zřejmě ani dlouho nebude.

Olomoučtí ani neprotestovali a s vyrovnáním se smířili. „Proti rozhodčímu nemá cenu protestovat. Však jste to viděli, třeba ve druhé třetině na jednu stranu pouštěl fauly a na druhé straně je pískal, to je prostě škoda mluvit,“ rýpl si domácí bek.

Stý gól? Ani jsem to nevěděl

Právě Jan Mikel byl už na začátku třetí periody autorem druhé branky Olomouce v zápase a celkem sté v sezóně. „Když jsem ten gól dal, tak jsem z něj měl radost, ale nevěděl jsem, že je stý. Spíš mě mrzí ta prohra, než aby mě těšil vstřelený gól,“ uvedl.

Spoluhráči ale jistě dobře počítají. Nabízí se tedy otázka, zda Mikel bude muset přispět do hráčské kasy. „To určitě ne,“ rozesmál se.

Obránce s dvaadvacítkou na zádech si navíc svůj gól pořádně užil. Pozorní diváci totiž nejdříve vyvolávali jméno právě Mikela, hlasatel však chybně označil za střelce Petra Haluzu. Až následující oprava byla správná a fanoušci si tak mohli správně zakřičet jméno autora druhé trefy. „Třikrát jsem si zamával, což mi samozřejmě nevadí. Bylo to veselé,“ dodal s úsměvem.

Spokojený ale nakonec nebyl. „Těžko říct, zda to byl podařený výkon. Byl jsem u obdržené branky na 2:2, což mi kazí radost,“ přiznal. „Bod nás vůbec netěší, protože jsme chtěli vyhrát za tři body.“

Jediné, co mohlo Mikela a jeho spoluhráče těšit, byla nejvyšší návštěva sezóny. Po skvělém zápase s Chomutovem a výhře v Ústí byli fanoušci hladoví po dalším skalpu. „Hned se hraje lépe, když člověk vidí na tribunách více diváků než prázdných sedaček. Potěšilo nás to, diváci povzbuzovali a to nás nakoplo. Snad jich bude chodit více a více a budou naším šestým hráčem,“ doufá pětatřicetiletý hráč.

Další možnost bude mít olomoucké obecenstvo již ve středu, to Mora hostí od 18 hodin na domácím ledě Hradec Králové a v přímém souboji bude hájit klíčovou čtvrtou příčku tabulky.