Rozhodla špatná defenziva, našel příčinu porážky Jakub Šlahař

Ondřej Kubát
K A D A Ň - Po zranění se vrátil do sestavy Mory, prosazuje se, sbírá kanadské body. Ani útočník Jakub Šlahař však porážce v Kadani v poměru 3:7 nezabránil. Hanáci sice do 40. kola soutěže vstoupili aktivně a zaslouženě vedli, ve druhém dějství dotáhli dvoubrankové manko, v poslední periodě ovšem čtyřikrát inkasovali a ze severu Čech odjeli s prázdnou. „Věřili jsme, že utkání dotáhneme do vítězného konce, bohužel to nevyšlo,“ litoval Šlahař.

Jakube, v Kadani jste prohráli na první pohled jednoznačně 3:7. Kde hledat příčinu porážky?
Rozhodla špatná defenziva. Nedůsledně jsme dobruslovali protihráče, útočníci obráncům nepomohli. Špatné bylo i to, že jsme vůbec nepodrželi gólmana. Pět gólů ze sedmi jsme inkasovali z předbrankového prostoru, to se nesmí stávat. Do utkání jsme vstoupili sice velmi dobře, ale vlastními chybami jsme si ho prohráli.

⇒ Jakub Šlahař

Do nějaké desáté minuty jste byli jednoznačně lepší, soupeře jste pomalu ani nepustili za polovinu. Kdy přesně se utkání zlomilo?
Těžko říct, marně ten moment hledám. Pozitivní bylo, že jsme se dokázali do utkání vrátit a srovnali jsme na 3:3. Bohužel potom se něco stalo, spadl nám tam jeden, druhý gól a už se to šinulo jako mašina. Šlo to rychle za sebou, to vás hned položí. Byli jsme nastartovaní, že utkání dotáhneme do vítězného konce, bohužel se to nepodařilo.

Vraťme se ještě na konec první periody. Obdrželi jste v té době dvě rychlé branky, ale na začátku druhé třetiny jste dokázali srovnat. Proběhlo něco v kabině?
Byla to chyba. Nedobruslili jsme hráče a asi minutu před první sirénou jsme dostali branku na 1:3. To se nesmí stávat. V kabině jsme si to vyčetli a myslím si, že ve druhé třetině se naše hra o hodně zlepšila. Navíc jsme dokázali proměnit dvě přesilovky, i když se štěstím. Šli jsme si za tím, bohužel to ale nevyšlo.

V první třetině jste otevřel skóre. Jak celá situace vypadala?
Roman Rác perfektně vytáhl puk z rohu, já jsem si jen sjel trochu níž k modré čáře, abych měl více prostoru. Zavolal jsem si na Romana, ten mi to dobře přistrčil a do puku jsem praštil z jedničky. Padlo to tam, bohužel jsem čekal, že nás to nakopne víc, než jak to nakonec dopadlo.

Nemusela to být vaše jediná branka, v dalším průběhu jste uháněl úplně sám na gólmana Závorku.
To si celkem vyčítám. Bylo to za stavu 1:0 a jel jsem od červené sám na gólmana. Viděl jsem díru nad jeho lapačkou, chtěl jsem se tam trefit, bohužel se mi to nepovedlo. Kdybychom dali na 2:0, určitě by zápas vypadal úplně jinak. Beru to tedy i na sebe.

Do utkání nezasáhlo devět hráčů základní sestavy, kteří jsou na marodce. Ovlivnilo to nějak váš výkon?
Nemyslím si, že by to zápas ovlivnilo. Byli jsme na něj připravení. Začali jsme dobře, docela nám vycházely přesilovky, dvě jsme využili. Ale jak už jsem říkal, vyrobili jsme chyby z dobruslování a nepomohli jsme gólmanovi v předbrankovém prostoru.

Už nějakou dobu nastupujete po delším zranění. Jak se cítíte?
Cítím se velice dobře a doufám, že budu mít týmu zase co dát a že mi to tam bude padat tak, jako v posledních dvou zápasech. V Jihlavě nás to nakoplo, v Kadani bohužel ne. Doufám, že proti Litoměřicím zvedneme náš výkon a vyhrajeme za tři body.