Rozhodně jsme nečekali, že po první třetině povedeme 3:0, řekl po výhře David Ostřížek

Kristýna Nováková, Jakub Mahr
K A R L O V Y V A R Y – Do zápasu v Karlových Varech Hanáci vletěli jako uragán. V první třetině zaznamenali tři přesné zásahy, jednou trefou se blýskl také David Ostřížek, navrátilec v sestavě Hanáků. I díky jeho gólovému příspěvku si tak Olomouc ze západu Čech odvezla výhru 2:4 a zaznamenala už čtvrtou výhru nad karlovarskou Energií v tomto extraligovém ročníku.

Hanáci měli v Karlových Varech parádní vstup do utkání – po první třetině vedli už 3:0. „Čekali jsme velkou bitvu, která se nakonec i uskutečnila, ale rozhodně jsme nečekali, že po první třetině povedeme 3:0,“ prozradil útočník David Ostřížek. Vývoj zápasu ale domácí ještě dokázali zdramatizovat. Na začátku druhé třetiny snížil Rohan a ve 37. minutě se trefil Tomáš Rachůnek. „Měli jsme tam ze začátku druhé třetiny tutovky, které jsme neproměnili,“ litoval Ostřížek. „A potom bylo jasné, že do toho Vary půjdou víc než v první třetině. Byli jsme slabší, špatně jsme nakládali s puky, a to vedlo k těm dvěma gólům, co jsme dostali,“ konstatoval urostlý forvard.

⇒ Útočník David Ostřížek

Do třetí třetiny tak Hanáci nastoupili s jasnými pokyny. „Trenér nám kladl na srdce, že musíme mít pokryté střední pásmo, aby nám nejezdili do protiútoku. To se nám víceméně povedlo,“ řekl útočník s číslem 44 na zádech. „Když vedete o gól, tak děláte všechno pro to, aby to nedohnali, a to se nám povedlo. To je tak vždycky. Těžko se člověk může pustit do nějakého bezhlavého napadání, takže jsme to možná kolikrát i zbytečně odsouvali,“ přemítal Ostřížek. „Dobře jsme je pokryli a myslím, že v té třetí třetině neměli žádnou vyloženou šanci, kterou by mohli proměnit. Něco tam bylo, ale nebyly tam tutovky,“ dodal.

Olomoučtí se v zápase mohli spolehnout také na výborný výkon brankáře Branislava Konráda. „Braňo chytal výborně,“ vysmekl Ostřížek poklonu svému spoluhráči. „My mu ještě musíme trochu pomoct. Nedaří se nám v posledních zápasech blokovat střely od obránců,“ zvedá hokejista varovný prst. „To nás dostává pod tlak, ale Braňo si s tím naštěstí dokáže poradit.“

David Ostřížek se pod výhrou Kohoutů podepsal jedním gólem. Devětadvacetiletý útočník se přitom se sestavy týmu vrátil teprve v zápase proti Mladé Boleslavi. Od poloviny listopadu totiž léčil zranění. „Je to super. Potřeboval jsem to. Na rukách jsem byl ještě takový rozjašený po těch 3 měsících. Určitě mi to pomohlo, jak v sebevědomí, tak mi to dodalo klid,“ usmál se. V letošní sezóně tak Hanáci slavili čtvrtou výhru nad Západočechy. To se Olomouci povedlo vůbec poprvé od jejího návratu do extraligy, podle Ostřížka se však Kohouti na Energii nijak zvlášť nepřipravovali. „Jdeme zápas od zápasu a chystáme se na každého soupeře tak, abychom na jejich hru byli nachystaní. Letos se nám to podařilo, ale vloni jsme tak dobrou bilanci neměli,“ uzavřel útočník.