Rozhodující byl vstup do druhé třetiny, tušil Vyrůbalík

Martin Vavruša, Lukáš Foff
H R . K R Á L O V É – Kohouti za sebou mají velmi náročný víkend, ve kterém hráli dva zápasy, jež dělilo méně než dvacet čtyři hodin, a přestože úřadujícímu mistrovi dokázali sebrat bod, z Hradce Králové už se jim žádný přivézt nepodařilo. „Vymlouvat se na to nedá, pro všechny je to stejné. Hradec to potká taky,“ uznal po zápase Martin Vyrůbalík

V utkání s Hradcem Králové Kohouti dlouho drželi těsný stav, nakonec se ale jejich soupeři podařilo vypracovat si bezpečné vedení a Hanáci už jen korigovali stav brankou v závěru. „Hradec do toho šel od začátku naplno. My jsme včera hráli docela těžký zápas, zatímco oni měli dva dny volno, takže jsme to trochu čekali, ale bohužel jsme se s tím nedokázali srovnat celý zápas. Vymlouvat se na to nedá, je to pro všechny mužstva stejné, asi je to potká taky. Šlo vidět, že prostě byli přímočaří, chtěli víc, vyhrávali osobní souboje, to tam bylo asi nejmarkantnější. Zaslouženě vyhráli,“ připustil Martin Vyrůbalík.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík

Klíčový byl především začátek druhé třetiny, kdy si Hradec začal budovat bezpečný náskok. „Paradoxně jsme první třetinu skončili docela dobře, měli jsme tam pár dobrých příležitostí nebo jsme zavřeli Hradec, což se nám stalo asi jednou za celý zápas. Chtěli jsme na to navázat, ale bohužel jsme začali tak, že jsme dělali chyby v našem obranném pásmu, nepokryli jsme si hráče. Za chvíli to bylo 2:0, pak 3:0, a šlo vidět, že Hradec si věří ve všech situacích. Dodalo jim to křídla a už jsme tahali za kratší konec zápasu,“ smutnil kapitán olomouckého týmu.

Obě utkání přitom dělilo jen něco málo přes 21 hodin. Hanáci tak měli opravdu málo času na to, odpočinout si. „Čas jsme se snažili využít k regeneraci. Dali jsme si večeři, a pak jsme hned šli spát. Nemyslím si, že by ta kratší pauza měla nějaký vliv. Po pár minutách rozbruslení už jsme byli hlavama u nového zápasu,“ prozradil hráč se sedmatřicítkou na zádech.

V zápase si Hanáci několikrát nepočínali na buly správně a byli vykázáni. Jednou z toho dokonce byl dvouminutový trest. „Někdy mi to přišlo, že se rozhodčí dívá, dívá, pak už skoro jde hodit, naznačí, ale nehodí to. Já na buly nechodím, ale takhle jsem to viděl. Nechci nějak kritizovat nebo tak něco, jen to pak bylo takové, že náš hráč to nevydržel a vjel tam. Holt jsou taková pravidla, a píská se to. Můžu si o tom povykládat s rozhodčím, ale nemůžu to změnit. Někdy je to takhle, pak to jeden zápas není problém, to je jak kdy,“ krčil rameny zkušený obránce.