S Olomoucí se loučí Vilém Burian, Vojtěch Tomeček a Peter Lichanec

Daniel Fekets
O L O M O U C - V nové sezóně Tipsport extraligy se už v olomouckém dresu nepředstaví VILÉM BURIAN, VOJTĚCH TOMEČEK a PETER LICHANEC. Obrovské poděkování a uznání za několik let strávených na Hané si zaslouží především Vilém Burian s Vojtěchem Tomečkem.

Vilém Burian

Vilém Burian patřil od sezóny 2016/2017 mezi neotřesitelné stálice olomouckého útoku. Ve druhém ročníku v dresu s kohoutem na prsou zaznamenal šestadvacet kanadských bodů za patnáct branek a jedenáct asistencí. Právě Burian se velkou měrou zasloužil o tři olomoucké čtvrtfinálové účasti za poslední čtyři dohrané sezóny.

Za pozornost stojí i fakt, že Vilém Burian odehrál ve čtyřech letech za sebou plný počet utkání. Až v ročníku loňském, kdy střídavě působil i v prvoligové Třebíči, nasbíral 49 duelů. Svou kvalitu potvrdil především v předkole play-off. V pěti zápasech zapsal tři kanadské body. Znovu byl obrovsky platný svým důrazem i černou prací.

Vilém Burian během letošního play-off

Vojtěch Tomeček

Útočník, jenž strávil dorostenecké a juniorské kategorie v Karlových Varech, zamířil po odchodu z Energie do Chomutova, kde nakoukl i do seniorského národního týmu. Součástí olomoucké organizace se stal od sezóny 2018/2019. Přestože jej často trápila zranění, vždy se dokázal vrátit v parádním stylu.

Na Hané odehrál včetně play-off 152 zápasů, ve kterých zaznamenal 15 gólů a 16 asistencí. Právě Tomeček se stal autorem poslední olomoucké branky v sezóně 2021/2022.

Vojtěch Tomeček bojující před bránou

Peter Lichanec

Devětadvacetiletý slovenský útočník zamířil po odchodu z rodné země do Jihlavy, za kterou nastupoval 3 sezóny. V průběhu loňského ročníku ale vypomáhal Hanákům, za které mimo jiné hrál ještě v dorostenecké kategorii. Do sestavy Olomouce zapadl skvěle, poněvadž v osmnácti zápasech zaznamenal velmi důležité dvě branky.

Peter Lichanec při zápase s Litvínovem

Všem třem hráčům děkujeme za služby, které pro klub HC Olomouc odvedli a přejeme mnoho štěstí a úspěchů v dalších letech.