S velkým náskokem se Kohoutem měsíce září stal ostrostřelec Matěj Pekr

Redakce
O L O M O U C – Hlasování o nejlepšího hráče HC Olomouc za měsíc září skončilo, jeho vítězem se stal útočník Matěj Pekr. Tento čtyřiadvacetiletý hokejista zažil velmi vydařený vstup do sezóny, když v devíti zápasech vsítil osm gólů. Pekr celkem obdržel 358 bodů, na druhém místě s odstupem 130 bodů skončil jeho parťák z formace Jakub Herman.

Matěje Pekra jeho triumf v anketě “Kohout měsíce září“ potěšil a překvapil zároveň. „Mám z toho radost, i když bych to osobně nečekal,“ zůstává olomoucká pětadevadesátka skromnou.

⇒ Osmigólový střelec Matěj Pekr

Mladého útočníka zastihl začátek ročníku ve vynikající formě, v devíti utkáních se osmkrát prosadil, navíc si připsal čtyři asistence. „Určitě jsem takový úvod sezóny nepředpokládal, ale už v přípravě jsem cítil, že budu dobře nachystaný. Už poněkolikáté však opakuji, že to není jen mou zásluhou, ale také celého týmu,“ připomíná Pekr.

Bývalý šumperský hokejista si vždy dokáže před soupeřovou klecí najít takovou pozici, ze které dokáže velmi nebezpečně ohrozit gólmana, kterému se nepodaří zkrotit ránu olomouckých beků. „Snažím se hledat si místo před brankou, protože když někdo od modré vystřelí, tak kotouč pak může někde poblíž vypadnout. Zatím si často našel mou hokejku.“

Celá formace Pekr – Řípa – Herman předvádí skvělé výkony, zatím je tahounem celého mužstva. „Dokážeme si na ledě vyhovět, pomůžeme si třeba i v přesilovkách, které nám ze začátku moc nešly, ale teď v nich už branky střílíme,“ těší forvarda Mory. „Samozřejmě máme co zlepšovat, ale myslím, že zatím s výkonem naší formace můžeme být spokojeni.“

Pekr může svou střeleckou pohodu předvést znovu už ve středu, kdy se na olomouckém stadionu představí berounští Medvědi. Osmibrankový střelec Kohoutů má možnost dvěma trefami upravit své statistiky na gól za zápas. „Bylo by to určitě fajn, ale důležitější bude, abychom vyhráli. V Písku jsem třeba měl také nějaké šance, které jsem však neproměnil. Vyhrálo se ale, takže byla spokojenost,“ staví Pekr týmové statistiky nad osobní.

Kohout měsíce září – TOP FIVE

1. Pekr Matěj       358 bodů
2. Herman Jakub     228 bodů
3. Kašík Libor      185 bodů
4. Ondrušek Jiří     50 bodů
5. Řípa Jiří         36 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Pekr Matěj       10 bodů