Šance byly, ale chyběl větší důraz na bránu, prohlásil Tomáš Drtil

Karolina Martinková, Jan Matúš
J I H L A V A – První mečbol v sérii s jihlavskou Duklou olomoučtí hráči nevyužili. Navíc poprvé ve vyřazovací části soutěže vyšli střelecky naprázdno, když všechny jejich pokusy překazil brankář Rittich. Jihlavě stačily k vítězství dvě trefy z prostředního dějství, na které Hanáci nenašli odpověď. Série se tak za stavu 3:1 přesouvá do Olomouce. „S tím se nedá nic dělat, musíme pokračovat a vyhrát doma za každou cenu, abychom byli v klidu,“ prohlásil rozhodně obránce Tomáš Drtil.

V sobotním utkání na ledě Jihlavy mohli Olomoučtí definitivně rozhodnout o svém postupu do baráže a udělat tak v nejkratším možném čase během pouhých čtyř zápasů. Jihlava ovšem byla odhodlaná bojovat do posledního muže a na výkonu hráčů bylo znát, že nemají v plánu odjet na předčasnou dovolenou.

V první třetině zářili především gólmani obou celků. Do utkání vstoupila aktivněji Dukla, ale Tomáš Vošvrda s přehledem pochytal všechny střely soupeře. Olomoučtí hráči se dostali do tlaku během přesilové hry, úspěch ale neslavili. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu. „Ano, bylo to vyrovnané. Ze začátku na nás ‚vlítli‘, zhruba těch prvních deset minut. Ale bojovali jsme a naštěstí jsme to udrželi. Pak jsme ovšem dostali dva hloupé góly,“ litoval zmařené šance obránce s číslem 61 na dresu.

⇒ Obránce Tomáš Drtil

Z gólu se Jihlavští radovali hned v úvodu druhé třetiny. A druhou trefu domácí přidali dřív, než uběhla polovina utkání. „Podařilo se jim dát dvě branky, ale dva góly nejsou v hokeji nic. Snažili jsme se taky dát nějaké góly, šance tam byly, ale dneska nebylo to štěstí a netrefili jsme bránu. Koncovka se nám zkrátka nedařila,“ hledal důvody neúspěchu hráč s přezdívkou „Drtič“.

Hanáci ale hlavy nevěšeli a do třetí třetiny nastoupili odhodlaní vývoj utkání otočit. Jihlavská obrana ale byla precizní, a co nezastavila ona, zastavil brankář Rittich. Tlak Olomouckých vyvrcholil při hře bez brankáře, ale úspěch neslavili. „Ve třetí třetině Dukla bránila dobře. Sice jsme se tam dostávali, jenže soupeř to rychle vyhazoval po rozích. Ty šance tam byly, ale chyběl větší důraz na bránu,“ zhodnotil závěr zápasu Tomáš Drtil. „Byla to škoda. Měli jsme tam docela hodně přesilovek, ale nespadlo to tam. S tím se nedá nic dělat, musíme pokračovat a vyhrát doma za každou cenu, abychom byli v klidu,“ dodal mladý obránce.

Série se tak přesouvá zpátky do Olomouce, páté utkání je na programu v úterý. „Určitě je budeme chtít porazit a pořádně je ‚seřezat‘. Musíme na to zkrátka vlítnout a doma zvítězit,“ burcuje jedna z opor olomoucké obrany.

Do Jihlavy dorazila i početná skupina olomouckých fanoušků, aby svůj oblíbený tým podpořili na cestě do baráže. „Fanoušci byli parádní, přijeli nás podpořit. Moc jim děkujeme. Když fanoušci přijedou, fandí vám a podrží vás, tak to je paráda,“ byl vděčný Tomáš Drtil.