Šance na reparát. Hanáci zajíždějí do Plzně

Daniel Fekets
P L Z E Ň - Olomoučtí hokejisté se dva dny po nepodařeném domácím utkání proti Spartě představí na ledě plzeňské Škody. Zápas 48. kola Tipsport extraligy začne v úterý 1. února od 17:00 v LOGSPEED CZ Aréně. Duel bude přenášet program ČT Sport.

Řekl před zápasem: Jakub Navrátil

V nedělním klání se Pražané dostali ve 20. minutě do vedení, přičemž následně svůj náskok už jen navyšovali. Za Moru se trefil pouze Jan Káňa. „Dostat doma 1:6 není nic příjemného, ale nezbývá nic jiného, než se z toho oklepat. Čeká nás další zápas, ve kterém musíme urvat body,“ říká odhodlaně Jakub Navrátil.

⇒ Útočník Jakub Navrátil

Proti Plzni hráli kohouti v této sezóně už třikrát. Nejprve ji v plecharéně porazili 4:1, ale poté dvakrát padli po výsledcích 1:6 a 2:5. „Budou nepříjemní. V tabulce jsou vysoko. Mají zkušené mužstvo, ale zároveň tam hrají i mladí, rychlí a šikovní hráči. Je třeba se podívat na video, připravit se na to co nejlépe, a hlavně musíme zvítězit,“ přeje si mladý útočník.

Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka se na svůj Zimní stadion vrátili po dlouhých třech týdnech. Nyní je ale znovu čeká velmi dlouhá cesta po České republice. „Hrát tolik zápasů v krátkém období venku není nic příjemného, ale takhle to prostě je. Nedá se nic dělat,“ uzavírá Navrátil.

To nejdůležitější o soupeři

Plzeň stále hájí čtvrtou příčku, která by jí po skončení základní části zaručila přímý postup do čtvrtfinále. Na pozoru se však musí mít před ostatními konkurenty, kterými jsou Vítkovice, České Budějovice, Mladá Boleslav, Sparta či Liberec. Svěřenci trenérů Baďoučka a Říhy mají momentálně na kontě 72 bodů, na páté Vítkovice drží pětibodový náskok.

V posledních dnech Škoda střídá výhry s porážkami. Ve 42. kole předčila po prodloužení Kladno, poté prohrála západočeské derby v Karlových Varech, ale na začátku uplynulého týdne si spravila chuť doma s Českými Budějovicemi. O dva dny později neudržela slibné vedení proti Pardubicím, načež z utkání brala pouze bod. Z Třince se ale vracela v daleko lepší náladě, poněvadž Slezany přemohla fotbalovým výsledkem 1:0.

V období olympijských her se Plzeň bude muset obejít bez Petera Čerešňáka a Martinse Dzierkalse. Zvlášť ztráta nejproduktivnějšího beka Tipsport extraligy může být pro Plzeň fatální, neboť Čerešňák si zapsal už šest branek a jednatřicet asistencí. Daří se i Michalu Bulířovi, jenž je momentálně po Filipu Chlapíkovi ze Sparty druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Zároveň vládne i tabulce střelců.

Západočeši jsou výborní především při bránění početních převah soupeře. S 89,03% úspěšností jsou v této statistice vůbec nejlepším týmem v lize. Špatně si nevedou ani v přesilovkách, kde jim po Olomouci patří čtvrtá příčka. Klec Plzně letos většinou stráží Miroslav Svoboda, který ve statistice brankářů pobývá na čtvrté pozici.

Hlavní trenér: Václav Baďouček a Miloš Říha
Hala (kapacita): LOGSPEED CZ Aréna (7 536)
Poslední utkání: Výhra 1:0 v Třinci

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc

umístění v tabulce
137:124 – 72 bodů
skóre a body
97:119 – 55 bodů
Michal Bulíř 48 b (23+25)
nejproduktivnější hráč