Sedm mladých Kohoutů vyrazilo reprezentovat na Olympiádu dětí a mládeže 2020

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Stejně jako v předchozích letech, i letos se talentovaní sportovci sešli v jednom z krajů České republiky, aby v rámci Olympiády dětí a mládeže reprezentovali barvy právě toho svého. Tentokrát se pořadatelství ujal Karlovarský kraj a mezi reprezentanty Olomouckého kraje bylo pozváno i sedm mladých hokejistů z řad Kohoutů, ti však nebudou reprezentovat své rodiště jen v hokeji.

Hájit čest Olomouckého kraje budou mezi mantinely Dominik Jeřábek a Adam Drábek, kteří věkem sice ještě spadají do deváté třídy, vypomáhají už ale i olomouckým dorostencům. k nim se pak přidá kapitán olomoucké devítky Martin Izák nebo Tomáš Galvas .

Během prvních tří dnů odehrají všechny hokejové výběry vždy dva zápasy. Olomoucký výběr je spolu s Jihomoravským, Jihočeským, Libereckým, Zlínským a Plzeňským krajem a Vysočinou zařazen do skupiny B, která bude své zápasy základní části hrát v Chebu.

Hokej ale nebude jediným sportem, který budou mladí Kohouti na Olympiádě dětí a mládeže 2020 reprezentovat. Trojice ve složení Petr Špiroch, Tomáš Navrátil a Matěj Pekař zabojuje o medaile v rychlobruslení.

Společně s Kohouty odcestovali do dějiště her i trenéři Martin Pěcha a Pavel Sedlák.