Série proher prolomena! Ostrostřelec Strapáč hattrickem sestřelil Hradec

Kristýna Nováková
O L O M O U C – První listopadová neděle se v Olomouci nesla ve znamení hokeje, na led domácí Mory přijeli hosté z východu Čech. První velkou šanci utkání měli ve 2. minutě domácí, ale spolupráce Burian-Nahodil změnu skóre nepřinesla. Ta přišla o chvíli později ze strany Hradce, když se chvíli po přesilové hře prosadil Oskaris Cibulskis. Zatímco první dvě třetiny zápasu dominovali Lvi, ve třetí třetině se režisérské židle chopili domácí. Jejich tlak směrem dopředu byl ve 47. minutě odměněn vyrovnávacím gólem Petra Strapáče. Ostravský rodák se o aplaus domácího publika přihlásil ještě o pár minut později, když střelou z mezikruží poslal Moru poprvé v zápase do vedení. A nebylo to z jeho strany poslední slovo – v 60. minutě dokázal šikovný forvard zkompletovat hattrick, když pečetil vítězství Kohoutů na 3:1.