Sezónu budeme hodnotit spíš kladně, řekl Vilém Burian

Martin Vavruša, Zuzana Spurná
O L O M O U C – V pátém čtvrtfinálovém utkání letošního čtvrtfinále Generali play-off Tipsport extraligy, Mora nestačila na Plzeň a podlehla soupeři 0:5. V sérii tak prohrála počtvrté a sezóna pro ni končí. Přesto hráči sérii hodnotí kladně. „Myslím si, že se nemáme za co stydět. Výkony byly dobré, a kromě posledního zápasu to bylo vyrovnané, a vždy to bylo o jednom gólu,“ hodnotil sérii Vilém Burian.

Ve čtvrtek 22. března se Kohouti vrátili na led Plzně, s jasným cílem vybojovat vítězství a prodloužit sérii. Úvod utkání jim vycházel až do osmé minuty, když obraně ujel Stach, který otevřel skóre. „Náš nástup nebyl úplně špatný, chtěli jsme samozřejmě sérii vrátit do Olomouce, a ten zápas tam zvládnout, ale asi po sedmi minutách, jsme z první vážnější šance dostali gól. To je povzbudilo a od té doby si vytvářeli šance a byli psychicky nahoře. I my jsme si vytvořili nějaké šance, ale vázla nám koncovka stejně jako v posledních dvou zápasech, a na tom jsme ztroskotali,“ vysvětlil Vilém Burian.

Dvě utkání za sebou tak Kohouti vyšli střelecky naprázdno, přestože šancí měli dost. „Těžko říct čím to bylo, ale myslím si, že se nezměnilo nic. Náš přístup byl stejný, dali jsme do toho všechno, chtěli jsme vyhrát. Ale naše koncovka nebyla dobrá. Provází nás to dlouhodobě, chvilku se nám daří, nějaké góly dáváme, pak se to zasekne a zase se hodně natrápíme na gól. Teď se to stalo znovu, dva zápasy za sebou jsme nedali branku. V play-off… To se potom asi těžko slučuje s nějakým postupem,“ mrzelo olomouckého útočníka.

⇒ Útočník Vilém Burian

Letošní Generali play-off Tipsport extraligy tak pro Moru končí, Plzni podlehla 1:4 na zápasy. „Myslím si, že se nemáme za co stydět. Výkony byly dobré, a kromě toho posledního utkání to bylo vyrovnané a vždy to bylo o jednom gólu. Mohl vyhrát ten nebo ten tým a bohužel ve třech případech rozhodující gól dala Plzeň. Potvrdili tak asi nějakou tu roli favorita. Dávali spoustu gólů v lize, a i když ty zápasy v play-off byly vyrovnané, tak dokázali ten výsledek překlopit na svoji stranu,“ uznal hráč s číslem 24.

Také celkově sezónu hráči hodnotili kladně. Koneckonců cíl, který trenéři stanovili na začátku sezóny, tým splnil a umístil se do desátého místa. „Sezóna se nevyvíjela vůbec špatně. Trochu jsme si to zkomplikovali v lednu a únoru, kdy se nám přestalo dařit a výsledky nebyly nejlepší. Dlouho jsme drželi šesté místo, nakonec z toho byla osmá příčka a předkolo. Začínali jsme doma, předkolo se Zlínem jsme zvládli. Takže určitě převládla spokojenost a šli jsme na vítěze základní části, na Plzeň. Věděli jsme, že nemáme co ztratit, snažili jsme se do toho jít naplno a myslím si, že jsme podali dobrý výkon. A i když ta série skončila 4:1 na zápasy, tak to nebylo špatné. Ta sezóna se bude určitě hodnotit spíš kladně, než že by se něco pokazilo,“ uzavřel Vilém Burian.