Silvester Kusko: Herně nejsme horší, selhává nám ovšem zakončení

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Kohouti se před domácím publikem postavili pardubickému Dynamu. Ačkoliv po první třetině panoval v plecharéně vyrovnaný stav, nakonec to byli hosté, kdo zvrátil výsledek na svoji stranu. Příčiny neúspěchu hledal v pozápasovém rozhovoru útočník SILVESTER KUSKO.

Po dvaceti minutách svítilo na tabulích za oběma brankami skóre 1:1. Ve zbytku utkání už ovšem prosazoval jen jeden tým, a to ten pardubický. Kohouti tak po dvou domácích úspěších v plecharéně padli. „Těžký zápas. První dvě třetiny jsme měli lepší převahu i pohyb a drželi jsme se v útočném pásmu. Nedokázali jsme to ale přetavit v gól. V závěru jim to tam ale napadalo, a to už se pak dohánělo těžko,“ hodnotil duel útočník Silvester Kusko.

Hned čtyři z celkových pěti branek padly za nevyrovnaného počtu hráčů na ledě. Hanáci dali jeden přesilovkový gól, Dynamo dva. V pořadí čtvrtou trefu navíc vstřelili svěřenci Richarda Krále v početní nevýhodě. „Za tohoto stavu, kdy už to bylo o dvě branky, tak už to hrajete hlavně dopředu. Bohužel se nám tam nepovedla rozehrávka, oni ujeli, a byl z toho gól,“ popisoval nepovedenou situaci pěti proti čtyřem rodák ze slovenského Vranova nad Topľou.

Po dvou neúspěších v Moravskoslezském kraji se nyní museli Hanáci smířit s třetí porážkou v řadě. Hlavní příčinou této nelichotivé minisérie je podle Kuska celková produktivita týmu. „Neradi prohráváme. Každý zápas chceme samozřejmě dotáhnout do vítězného konce. Teď se to sice třikrát nepovedlo, ale nemyslím si, že bychom v těch zápasech byli herně horším týmem. Selhává nám ovšem zakončení,“ uvedl.

Nevyrovnanějším z těchto utkání byl souboj s vedoucím Třincem, kde kohouti předvedli vynikající druhou třetinu, ve které mohli několikrát strhnout výsledek na svoji stranu. Stejně jako v duelu s Pardubicemi, si nakonec soupeř ve třetí dvacetiminutovce vypracoval rozhodující náskok. „Bohužel, to je hokej. My dokážeme hrát vyrovnané zápasy i s týmy z horních pater tabulky. Je ale pravda, že teď nám ty poslední třetiny vůbec nevycházejí. Je potřeba si to rozebrat,“ uvědomoval si olomoucký forvard.

Právě proti Ocelářům se Kusko objevil po boku Jana Káni a Lukáše Kucsery v první útočné formaci. V zápase s Pardubicemi naopak stanul ve čtvrtém útoku s Lukášem Nahodilem a Michalem Kuncem. Přehazování do jednotlivých pětek však nevnímá jako nějakou překážku. „Ta elitní formace byla spíše výjimkou, jelikož chyběl Krejča (David Krejčí, pozn. red). Jsem za tu příležitost samozřejmě rád, nicméně to, kde hraji teď, tedy s Nahecem a Kuncíkem, mi vyhovuje. Známe se už delší dobu a vyhovíme si,“ popisoval.

K dalšímu zápasu se olomoučtí hokejisté vydají do Litvínova, kde se budou snažit vrátit na vítěznou vlnu. Úvodní duel proti chemikům se jim přitom vydařil. Díky parádní baseballové trefě Rostislava Olesze zvítězili 1:0. Útočník, jenž si v této sezóně zahraje v olomouckém dresu proti Severočechům poprvé, věří, že utkání zvládnou i nyní. „Musíme vše hodit za hlavu. Pokud budeme mít dobrý pohyb a zlepšíme tu naši střelbu, tak je šance na úspěch poměrně velká,“ uzavřel.