Snad už jsme si to vyžrali a posune nás to, řekl po utkání v Liberci Jan Lukáš

Martin Vavruša, Jonáš Majtyka
L I B E R E C – Jen asi devatenáct hodin po náročném utkání se Spartou museli Hanáci zpátky na led, a to dokonce až v dalekém Liberci, kde změřili síly s tamními Bílými Tygry. Kohouti začali fantasticky a svého soupeře zpočátku přehrávali, nakonec ale vyšli ze zápasu jen s jedním bodem. „Je to zklamání. Za poslední tři zápasy jsme měli uhrát rozhodně víc než ten jeden bod,“ mrzelo po zápase Jana Lukáše.

Devatenáct hodin po zápase se Spartou se vyřítili Kohouti proti Bílým Tygrům, kterým jen během první poloviny nasázeli tři branky, přesto nakonec zápas ztratili v prodloužení. „Asi jsme trochu polevili. Za stavu 3:1 jsme se spokojili se svým vedením, zatímco Liberec začal hrát jednoduše – napadal a zavíral mantinely. Ve druhé třetině jsme měli pasáž, kdy nás soupeř zamkl, bylo vidět, že je hladový po vyrovnání, navíc pak v té třetí fázi jsme měli několik zbytečných oslabení,“ hledal příčiny zlomu Jan Lukáš.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Hned dva góly Liberce přitom přišly v početní výhodě Hanáků. „Mrzí to hodně. Nevím, co k tomu říct. Jestli jsem to někdy zažil, to si nepamatuju. Ale toho třetího gólu je škoda. Ten si beru na triko, měl jsem to mít,“ uznal brankář Mory.

V prodloužení Liberec obrat dokonal, když se v 62. minutě prosadil Šmíd, jenž těžil ze zmatků u olomoucké branky. „Před bránou byl hráč, který mě ještě nějakým způsobem trefil. Já jsem pak nevěděl, kde je puk, tak jsem zůstal ležet, až jsem viděl, že šla přihrávka nahoru. Snažil jsem se tam dostat, a myslím že Koloušek (pozn. Petr Kolouch) mi vzal kousek hokejky, a lehce mě vytočil. Šmíd pak propálil jak Kolouška, tak mě,“ vracel se k rozhodujícímu gólu muž s devětadvacítkou na zádech.

Ze dvou skvěle rozehraných utkání tak Kohouti nakonec vytěžili jen jeden bod. „Je to zklamání. Za poslední tři zápasy jsme měli uhrát rozhodně víc než ten jeden bod. Ale uvidíme. Snad jsme si to vyžrali teď a já doufám, že nás to posílí a posune,“ povzbuzoval hráč, jenž loni s Bánskou Bystricí dokráčel za titulem ve slovenské lize.

Kohouti letos už podruhé čelili náročnému programu v podobě dvou zápasů ve dvou dnech, tentokrát však na tom byl stejně také Liberec, který o den dříve odehrál utkání na ledě Karlových Varů. „Nemůžu mluvit za kluky, protože jsem včera nehrál a měl jsem čas se připravit. Mně osobně se chytalo dobře, ale na obou stranách šlo vidět, že ty síly nebyly takové jako obvykle, a hokej chvílemi asi nebyl tak záživný,“ uvažoval olomoucký rodák. Poté se krátce ohlédl i za předzápasovým režimem náročného víkendu. „V pátek jsme si dali večeři hned po zápase, co nejdřív jsme se sbalili a šli domů. V sobotu ráno v 8:45 jsme měli rozbruslení a 9:45 jsme odjížděli, takže to bylo takové rychlejší,“ prozradil Jan Lukáš.