Soupeře není jak vybírat, všechna mužstva jsou dobrá, ví Húževka

Martin Vavruša, Monika Návratová
T Ř I N E C – V posledních pěti zápasech byli přítomni u pěti branek svého mužstva. O kom je řeč? O třetí lajně ve složení Tomáš Mikúš, Peter Húževka a František Skladaný. Lajna slovenských útočníků funguje skvěle a za zápas si připraví množství skvělých příležitostí. Jedna taková také vyústila v první gól Hanáků v pátečním utkání na ledě Třince. „Fero (František Skladaný) vybojoval puk, já jsem neměl čas něco vymýšlet, tak jsem vystřelil a naštěstí to tam propadlo,“ viděl celou situaci autor vítězné branky.

Utkání v první třetině mnoho šancí nenabídlo. Z kraje té druhé se Hanáci dvakrát prosadili a ve zbytku utkání byli oba brankáři bezchybní. „Celé mužstvo podalo dobrý výkon. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli,“ pochvaloval si slovenský centr.

⇒ Útočník Peter Húževka

První gól Hanáků padl s pořádnou dávkou štěstí. V jednadvacáté minutě Skladaný u mantinelu vybojoval puk, posunul ho právě Peteru Húževkovi, a ten z velkého úhlu vypálil na brankáře Hrubce. Puk proletěl mezi Hrubcovým tělem a bližší tyčkou a skončil v bráně. „Neměl jsem čas něco vymýšlet, tak jsem vystřelil, aby se puk odrazil před bránu, ale propadlo to tam,“ popsal celou situaci autor branky.

V posledním zápase základní části sezóny už měli Hanáci jistý přímý postup do čtvrtfinále, jediné, oč ještě mohli hrát, byl první soupeř do vyřazovacích bojů. „My jsme šli vyhrát. Neohlíželi jsme se na to, na koho narazíme, když náš zápas dopadne tak, či onak. Tam se nedá vybírat – všechna mužstva jsou dobrá. Já vlastně ještě ani nevím, s kým budeme hrát,“ přiznala se smíchem olomoucká dvaasedmdesátka.

Play-off Tipsport extraligy bude pro většinu olomouckých hráčů něčím novým. Peter Húževka je jedním z mála, kteří se již do play-off v české nejvyšší soutěži podívali. Pět sezon hájil barvy Vítkovic, v té první dokonce postoupil s týmem do finále. „Na play-off v Olomouci se velmi těším. S Vítkovicemi jsme se navíc poslední roky dostávali jen do předkola, jsem rád, že tentokrát mám více času připravit se na play-off,“ srovnával zkušený hokejista svou situaci letos a v předchozích letech.

Důležitým aspektem play-off bude nepochybně také podpora fanoušků, kde se olomoucký klub rozhodně nemá zač stydět. Na zimním stadionu s kapacitou 5500 diváků dosáhl sezónního průměru více než 4700 fanoušků na zápas a také na poslední utkání do Třince vyrazila poměrně početná skupinka olomouckých fanoušků. „Fanoušci chodí na zápasy doma i venku v hojném počtu a jsou pro nás prakticky šestým hráčem,“ pochvaloval si Peter Húževka.