Soutěž o design masky Branislava Konráda má svého vítěze

Lukáš Losleben
O L O M O U C - Brankářská maska Branislava Konráda dosáhne četných změn. Slovenský matador si pro nadcházející sezonu vybral design z nabídky těch, jež jste mu poslali vy, tedy olomoučtí fanoušci. Vítězem se stal návrh Davida Suchého, jemuž tímto gratulujeme!

„Ahoj Hanáci. V první řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří si našli čas a poslali návrh mojí masky. Vybral jsem si nástřik Davida Suchého, jenž se mi velmi líbil provedením i motivem," vzkázal fanouškům třiatřicetiletý strážce svatyně.

Autor designu měl pochopitelně z vítězství velkou radost. „Určitě to potěšilo. Braňa beru jako jednoho z top brankařů v lize, takže jsem rád, že si vybral můj návrh,“ uvedl.

Při tvorbě pracoval David Suchý nejen s logem klubu, ale i s ikonickými symboly olomouckého města. „Chtěl jsem, aby to bylo jednoduché a zároveň hodně klubové. Na pravé tváři je velké logo kohoutů protnuté blesky. Na levé moravská orlice, ve které je sloup Nejsvětější Trojice. Na bradě se pak nachází číslo 42 a slovenský státní znak. Masku jsem dělal spíše čistou, protože mi přijde, že Braňo preferuje jednodušší styl," komentoval design helmy.

Pokud byste chtěli zhlédnout další návrhy brankářských masek od Davida Suchého, určitě navštivte jeho instagramový profil.

Nová maska Branislava Konráda
Autor: David Suchý

⇒ Brankář Branislav Konrád
Branislav Konrád připustil, že na vítězném návrhu provede drobné změny. „Možná se slovenský znak přesune dozadu a místo něj budou jména dětí. Celá zadní strana bude ostatně v mé režii. Původní nápad se ovšem v drtivé většině zachová,“ avizoval.

Na nástřiku masky se pak bude podílet Peter Wolf, jenž s olomouckým brankářem spolupracoval i v předchozích letech.

Helma by měla být dle slov Branislava Konráda připravena do začátku sezony. Je však možné, že to bude i dříve.

#VšeciSpolu