Spraví si Mora náladu po úterní prohře? Do Olomouce míří karlovarská Energie

Eliška Halamíčková
O L O M O U C – Po nepovedeném zápase v Mladé Boleslavi čeká hráče Olomouce domácí souboj s Karlovými Vary. Navážou Hanáci ve čtvrtém vzájemném utkání na prosincovou výhru? Úvodní buly utkání padne v neděli 29. ledna v 17:00. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Hráčům Olomouce v posledním zápase štěstí nepřálo. Po prvním inkasovaném gólu se na ledě Bruslařů stále drželi naděje na dorovnání, avšak žádnou ze šancí neproměnili. Ve třetím dějství pak přišly tři přesné trefy soupeře. Mladá Boleslav si tak za výhru 4:0 připsala tři body.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

„V přesilovce ve druhé třetině jsme se stavem mohli něco udělat. Celkově jsme ale neměli moc střel, hodně jich bylo zblokovaných a neobjevila se vyloženě žádná šance,“ hodnotil úterní utkání trenér Jan Tomajko.

Šancím vstřelit gól zabránily i individuální chyby hráčů Mory. „To k tomu patří. Někdy ty chyby v hokeji jsou, akorát jsou víc vidět, když pak padne gól,“ doplnil Tomajko. „Určitě musíme být produktivnější a vytvářet si šance,“ vzkázal směrem do dalších duelů.

Příští zápas kohouti odehrají s Karlovými Vary, se kterými mají zatím pozitivní bilanci. Z venku si připsali suverénní výhru 3:0, ale také prohru 2:3. V domácím prostředí Energii zdolali poměrem 2:0.

To nejdůležitější o soupeři

Karlovým Varům patří v tabulce Tipsport extraligy průběžné 11. místo. Za šestou Olomoucí nyní zaostávají o jedenáct bodů. Týmu se letos celkově daří zejména ve venkovních zápasech, i přesto se ale zatím pohybuje na hranici postupu do předkola play-off. Celkově mají svěřenci Davida Bruka na svém kontě 53 bodů po 41 odehraných duelech. Na poslední Kladno drží náskok komfortních devíti bodů.

V posledních zápasech se Energii daří poněkud lépe. Naposledy porazila trápící se Třinec 4:1, když přesné trefy zaznamenali Gríger, Kohout, Černoch a Hladonik. Ještě dříve pak Karlovarští zdolali své tabulkové rivaly, tedy Litvínov, České Budějovice, Kladno či brněnskou Kometu. Při posledních dvou venkovních vystoupeních ale nebodovali, v Liberci prohráli 1:3 a následně padli 0:3 v Hradci Králové.

Západočeši mají jednoznačně nejhorší přesilové hry v Tipsport extralize s úspěšností pod 14 %. Nejproduktivnějším hráčem týmu je se šestadvaceti body útočník Tomáš Rachůnek s bilancí 6 + 20. Jen o jeden bod za ním je pak Petr Koblasa, který je po Ondřeji Beránkovi druhým nejlepším střelcem Energie. Dobře si vede také reprezentant Jiří Černoch, jenž dosud nasbíral 11 branek a 12 asistencí. V brankovišti se pravidelně střídají Vladislav Habal a Štěpán Lukeš, lépe si vede prvně jmenovaný.

Soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři: Štěpán Lukeš, Vladislav Habal, Adam Dybal.

Obránci: Tomáš Bartejs, Ondřej Dlapa, Tomáš Havlín, Joona Huttula, Matteo Kočí, Filip Krajčík, Dalimil Mikyska, Michal Plutnar, Tadeáš Tůma, Lukáš Pulpán, Martin Rohan, Adam Rulík, Matěj Stříteský, David Tureček.

Útočníci: Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Dávid Gríger, Jan Hladonik, Vít Jiskra, Petr Koblasa, Filip Koffer, Tomáš Rachůnek, Tomáš Redlich, Martin Kohout, Daniel Kružík, Martin Osmík, Otakar Šik, Matěj Zadražil, Michal Vachovec, David Kofroň, Mikko Juusola.

Hlavní trenér: David Bruk
Hala (kapacita): KV Arena (5 874)
Poslední utkání: Výhra 4:1 nad Třincem

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary

umístění v tabulce
103:103 – 64 bodů
skóre a body
99:125 – 53 bodů
Lukáš Nahodil 27 b (13+14)
nejproduktivnější hráč