Sundher: Děkovačka? Nevěděl jsem, co se děje. Fanoušci nám dali energii

David Jahoda
O L O M O U C – Jen těžko si mohla kanadská posila Mory útočník Kevin Sundher představit lepší domácí premiéru! Dvě minuty před koncem základní hrací doby utkání proti Plzni tečoval Galvasovo nahození, které skončilo v brance. Přiznal, že když po konci utkání fanoušci vyvolávali jeho jméno, byl trochu zmatený. „Bylo to poprvé, co jsem tu hrál, a musím říct, že fanoušci byli úžasní. Vůbec jsem nevěděl, co se po konci utkání děje, tak jsem pak skočil,“ řekl.

Kevine, váš tým a zejména vy osobně jste zažil skvělý závěr utkání. Co na to říkáte?
Je to pro nás velká výhra. Zvítězit, a dokonce za tři body, je pro nás v honbě za play-off nesmírně cenné. Bylo to poprvé, co jsem tu hrál, a musím říct, že fanoušci byli úžasní. Vůbec jsem nevěděl, co se po konci utkání děje, tak jsem pak skočil. Byl to skvělý zápas a jsme rádi, že jsme ho vyhráli.

Jak vaše branka padla?
Bojovali jsme o puk v rohu kluziště, následně se dostal na vrchol kruhu, náš obránce (Jakub Galvas – pozn. red.) jej chvíli dobře podržel, a já jsem se pak už jen snažil jít do branky. Pokusil jsem se to tečovat a vyšlo to. Bylo ale dobře, že i ostatní kluci stáli před brankou. Byl to gól z tvrdé práce. Všichni, jak mí spoluhráči z lajny, tak obránce, odvedli při gólu dobrou práci. Je super, že jdeme do přestávky na vítězné vlně.

Už za sebou máte v dresu Olomouce dva zápasy. Co můžete říct o týmu, soutěži a dalších věcech?
Náš tým je skvělý. Od té doby, co jsem tu, se o mě všichni výborně starají. Neumím česky, doteď jsem v Evropě prakticky nebyl. Je to pro mě strašně důležité, že jsem přišel a kluci mi moji situaci usnadnili. Umožnili mi, abych se tu cítil pohodlně. Co se týče extraligy, myslím si, že je to velmi dobrá liga – rychlá, technická, týmy tu mají hodně talentovaných hráčů. Byl jsem součástí dvou výher, doufám, že to tak bude pokračovat.

Jak hodnotíte utkání celkově? Zdálo se, že Plzeň hraje zejména ve druhé třetině velice dobře.
Ve druhé třetině hráli velmi dobře, byli pořád okolo nás. Stejně jako my i oni bojují o naději na účast v play-off. Proto je tahle výhra tak důležitá, ztenčili jsme tu bodovou mezeru. Každopádně hráli dobře, my jsme ale nakonec udělali krok navíc. Fanoušci nám dali potřebnou energii, to bylo super.

Jak se vám hraje po boku Viléma Buriana a Jana Eberleho?
Hráli dobře, několikrát vymysleli opravdu dobré akce. Myslím si, že nám ještě chvíli bude trvat, než si na sebe zvykneme, přece jenom jsem s nimi předtím nikdy nehrál. Musím říct, že jsou se mnou velice trpěliví. Podle mě jsme si ale dokázali vytvořit pár šancí, několikrát jsme vystřelili na branku. Jsem rád, že s nimi můžu hrát. Oba mluví anglicky, moc mi pomáhají.

Zatím to vypadá, že jste pro mužstvo šťastný muž. Dva zápasy, šest bodů.
Je skvělé přijít a hned být na vítězné vlně. Je to paráda. A jak už jsem řekl, v době, kdy do konce základní části moc zápasů nezbývá, je každý bod nesmírně důležitý. Jsem tu, abych pomohl týmu. Každý v kabině, fanoušci i vy (oslovuje novináře – pozn. red.)… všichni chceme do play-off. A když budeme tvrdě makat, určitě to vyjde.