Svatostánky extraligy, aneb kam se můžete vypravit na výjezd v listopadu?

Martin Vavruša
O L O M O U C – V závěrečném článku o zimních stadiónech z Tipsport extraligy se podíváme na led listopadových soupeřů olomouckého týmu. Kohouti začnou třetí měsíc sezóny na stadiónu ve Zlíně, potom se vydají na západ do Prahy a Mladé Boleslavi a v závěru listopadu se představí také na ledě nováčka z Jihlavy. Posledním stadiónem, který ale navštíví až v prosinci, bude královéhradecká Fortuna Aréna.

Zimní stadion Luďka Čajky

⇒ Zimní stadion Luďka Čajky

Zimní stadion Luďka Čajky, dříve známý jako Zimní stadion Gottwaldov, je domovem zlínských Beranů. Své současné jméno dostal po slavném hokejistovi z Českého Těšína, jenž většinu kariéry strávil právě ve Zlíně a jenž se smrtelně zranil při utkání v Košicích v roce 1990. Stadión vznikl již v roce 1957 a pojme 7000 diváků.

Cesta autem do Zlína je dlouhá 72 kilometrů, zaparkovat můžete pod sportovní halou Euronics (200 metrů od stadiónu) nebo na parkovišti ve 21. budově Baťova institutu (asi kilometr od stadiónu), kde je parkování v době hokejových utkání zdarma. Vlakem se dostanete za půl hodiny do Otrokovic, odkud jezdí hromadná doprava do Zlína (trolejbusové linky 2 a 6) na zastávku Náměstí práce. Odtud je stadión vzdálený necelý jeden kilometr.

Sektor Stání hosté se ve Zlíně nachází hned vedle pravého vchodu na stadión. Cena vstupného je 130Kč. Bližší informace najdete na odkaze.

Kohouti odehrají utkání na Zimním stadionu Luďka Čajky 5. listopadu a 2. února.

FOTO: http://www.kultura.cz/

O2 Aréna

⇒ O2 Aréna

O2 Aréna vznikla v roce 2004 pod názvem Sazka Aréna a měla sloužit především k zápasům hokejové Slavie Praha, po jejím sestupu však stadión převzala Sparta. Kromě extraligy se v O2 Aréně hrálo také mistrovství světa v hokeji a spolu s OSTRAVAR Arénou je tak spoludržitelem diváckého rekordu. Na dlaždicích kolem stadiónu jsou památníky některých sportovních i kulturních akcí, které se zde uskutečnily, spolu s několika detaily o nich. Kapacita O2 Arény je 17037 diváků.

Z plecharény do O2 Arény urazíte autem asi 240 kilometrů a zaparkovat můžete v Galerii Harfa, která se nachází hned vedle stadiónu. Cesta vlakem trvá 2 až 3 hodiny. Můžete vystoupit buď na zastávce Praha Libeň, odkud se k aréně dostanete pěšky (necelý jeden kilometr), nebo na hlavním nádraží a poté metrem B do stanice Českomoravská, která je přímo naproti stadiónu.

Hostům jsou v O2 Aréně vyhrazeny sektory 117 a 118, cena vstupného je 240 korun (3. kategorie), v případě nákupu více než pět dní předem pouze 180 (pro držitele studentských průkazů ISIC je cena bez ohledu na dobu nákupu 150Kč). Bližší informace najdete na odkaze.

Kohouti odehrají utkání v O2 Aréně 17. listopadu a 26. února.

FOTO: http://www.prague.eu/

ŠKOENERGO Aréna

⇒ ŠKOENERGO Aréna

ŠKOENERGO Aréna (dříve Zlatopramen Aréna či Metrostav Aréna) slouží především k utkáním týmu BK Mladá Boleslav, na něž pojme 4200 diváků. Krátce po svém vzniku v roce 1956 však byla také dějištěm hokejového mistrovství světa (v roce 1959).

Automobilem urazíte z Olomouce do Mladé Boleslavi přibližně 230 kilometrů, k parkování je u stadiónu vymezeno sto parkovacích míst. Cesta vlakem trvá o něco více než tři hodiny a minimálně jednou budete muset přestupovat (v Kolíně nebo v Praze). Z nádraží pokračujte linkou A na některou ze zastávek mezi 17. listopadu a Pod nemocnicí. Odtud jezdí před hokejovými utkáními linka H na Zimní stadion.

Do sektoru hosté v Mladé Boleslavi vede samostatný vchod a cena vstupného je 170 korun (Další informace).

Kohouti odehrají utkání ve ŠKOENERGO Aréně 21. listopadu a 28. února.

FOTO: http://www.kultura.cz/

Horácký zimní stadion

⇒ Horácký zimní stadion

Posledním zimním stadiónem, kam se v listopadu Kohouti podívají, bude Horácký zimní stadion, kde svá utkání hraje jihlavská Dukla. Vznikl už v roce 1956 a pojme 7500 diváků.

Cestou do Jihlavy ujedete zhruba 170 kilometrů, přehled míst, kde můžete zaparkovat najdete na plánku. Pokud dáte přednost hromadné dopravě, můžete se dopravit vlakem na zastávku Jihlava-město, odkud se ke stadiónu dostanete pěšky (zhruba 600 metrů). Druhou možností je vystoupit na hlavním nádraží a trolejbusem B nebo BI se svézt na zastávku Sokolovna

Do sektoru Stání hosté se dostanete vchodem F, cena vstupného je 120 Kč. Bližší informace najdete na odkaze

Kohouti odehrají utkání na Horáckém zimním stadionu 26. listopadu a 4. března.

FOTO: http://jihlava.idnes.cz/

Fortuna Aréna

⇒ Fortuna Aréna

V prosinci začnou Kohouti pouť po stadionech nanovo, ale navštíví i poslední stadion, kam se dosud nepodívali, asice Fortuna Arénu, domov královéhradeckého Mountfieldu. Ledová plocha vznikla již v roce 1957 a dříve byla známá pod názvem ČEZ stadion Hradec Králové. Kromě hokeje se využívá také při krasobruslení a příležitostně při kulturních akcích. Kapacita arény je 6890 diváků.

Vydáte-li se do Hradce Králové, budete muset urazit přibližně 140 kilometrů a při cestě hromadnou dopravou strávíte ve vlaku okolo dvou hodin. Přímé spojení mezi Olomoucí a Hradcem Králové neexistuje, v Pardubicích je nutno přesedat. Z nádraží ke stadionu se poté dostanete buď autobusem č. 16 nebo trolejbusem č. 2 na zastávku Zimní Stadion. V případě, že budete cestovat autem, můžete k parkování využít obchodní dům naproti Fortuna Arény, jehož parkoviště pojme 462 vozidel.

Sektor stání hosté je v severovýchodním rohu arény (vlevo vedle vstupu) a cena lístků je závislá na době nákupu. Na pokladně za ně zaplatíte 140 Kč za kus, v případě, že si je koupíte více než pět dní předem, ušetříte 20 korun (držitelé studentských průkazů ISIC mají nárok na slevu dalších dvaceti korun). Bližší informace najdete na odkaze.

Kohouti odehrají utkání ve Fortuna Aréně 22. prosince a 30. ledna.

FOTO: https://www.micehkregion.com/