TELH pokračuje v rychlém tempu, Kohouty čekají mladoboleslavští Lvi

Kristýna Nováková
M L A D Á B O L E S L A V – Dva dny po napínavé bitvě s Vítkovicemi vyjedou Hanáci na led Mladé Boleslavi, aby se pokusili urvat druhou výhru na venkovních kluzištích v řadě. V letošní sezóně na sebe oba celky narazily už 3x, přičemž dvakrát se radovali Bruslaři - o to silnější má Olomouc motivaci vyhrát. Utkání začne v úterý 28. 1. od 17:30 ve ŠKOENERGO Aréně.

Nedělní zápas proti Vítkovicím patřil k těm nejdramatičtějším a nejemotivnějším, které v letošní sezóně diváci v olomoucké plecharéně viděli. Hosté se skvělý výkonem ve druhé třetině dostali do vedení 1:3 a na začátku třetího dějství přidali další gól. „Nemyslím si, že bychom Vítkovice podcenili. Bohužel nám nevyšly přesilovky, zatímco soupeři ano... to se někdy stane,“ komentoval útočník Marek Laš. Ve třetí třetině se Hanáci zvedli a mohutným finišem dokázali srovnat stav utkání a vynutit si prodloužení. Bod navíc nakonec sice brala Ridera, domácí hokejisté ale mohou být pyšní i za ten jeden získaný bod. „Za výkon ve třetí třetině a hlavně ten obrat bych dal týmu známku 1,“ pokýval hlavou Laš.

⇒ Útočník Marek Laš
Už v úterý čeká Kohouty další utkání, zajíždí do Mladé Boleslavi. V říjnu si Hanáci ze středu Čech odvezli porážku 5:1, kterou nyní budou určitě chtít odčinit. „V Boleslavi je potřeba hrát bez vyloučení. Věřím, že s ohledem na výkony a výsledky od nového roku není důvod, abychom si z Boleslavi neodvezli nějaké body,“ věří Marek Laš. Mladé Boleslavi bude chybět bývalý kapitán Michal Vondrka, který odešel do Pardubic. Jak tento odchod ovlivní hru soupeře si však Laš netroufá odhadovat. „Odchod Michala Vondrky nedokážu posoudit,“ řekl. Olomouc každopádně věří, že dokáže navázat na venkovní výhru v Litvínově a poprvé v sezóně Bruslaře porazí v základní hrací době.

To nejdůležitější o soupeři:

Z posledních pěti zápasů Bruslaři třikrát vyhráli. S Energií a Kladnem si poradili celkem bez problému (2:4 a 5:2), potom ale následovala těsná prohra s Třincem (1:2) a nepovedený zápas ve Zlíně (4:1). V neděli pak Mladoboleslavští přivezli dva body z Pardubic, které zdolali v prodloužení 2:3. Momentálně jsou Bruslaři na solidní páté příčce se ziskem 68 bodů. V lednu si Středočeši také pojistili řadu klíčových hráčů, jmenujme například brankáře Gašpera Krošelje nebo beka Martina Pláňka. Poněkud překvapivý pak byl již zmíněný odchod kapitána Michala Vondrky do Pardubic.

Co se týmových statistik rýče, Mladá Boleslav se ve většině z nich drží v průměru, vyloženě se jí ale daří oslabení, v této statistice je nejlepší v extralize. V individuálních statistikách pak vyčnívá útočník Pavol Skalický a Gašper Krošelj. Slovinský brankář má čtvrtou nejlepší úspěšnost zákroků v soutěži a Skalický je osmým nejproduktivnějším hráčem TELH.

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 200 diváků)
Poslední utkání: Výhra 2:3p nad Pardubicemi