Vítězná trefa Matúše Hlaváče proti Spartě nastartovala olomouckou mašinu (19. 2. 2019)

Obě venkovní bitvy proti pražské Spartě, se v loňské sezóně do tabulky zapsaly tříbodovým písmem a zároveň také nabídly pozoruhodné příběhy. Ten první už jsme vzpomínali minule. Hanáci tehdy nasypali do sítě domácích šest branek a plně obsazený sektor hostí mohl slavit skvělou výhru. Druhá bitva hraná v úterý 19. února nabídla sice méně gólový, zato však jímavější příběh.

Moravané tehdy na led pražské O2 arény dorazili v pozici celku, který po domácí prohře s Litvínovem vypadl z elitní desítky. Cíl tak byl jediný. Vyhrát za tři body a znovu se vrátit na pozice zajišťující minimálně předkolo. Cestu k takovému cíli vytyčil svým proměněným trestným střílením Zbyněk Irgl už ve čtvrté minutě zápasu, ale Sparta zvládla zásluhou Kanaďana Zacha Silla vyrovnat. Po prvních dvaceti minutách byl stav zápasu 1:1. Nevydržel však příliš dlouho a Kohouti šli znovu do vedení.

Na kostce svítil čas 22:55, když se k puku po přihrávce Aleše Jergla dostal mladičký Matúš Hlaváč a z vrcholu kruhu propálil vše co mu stálo v cestě. Velký talent olomouckého hokeje tak vstřelil gól, na který už domácí nedokázali reagovat a jednalo se tedy o trefu vítěznou. Je také nutno připomenout, že utkání tehdy mělo i třetí gólovou radost Hanáků. V čase 32:52 se o ni postaral David Ostřížek.

Sedmnáctiletý talent Matúš Hlaváč svým gólem pokořil Spartu

Jan Lukáš a zkrocení libereckých šelem 40 zákroky (22. 2. 2019)

Tři dny po premiérové a vítězné trefě Matúše Hlaváče na Spartě, čekal na Hanáky další náročný soupeř v podobě lídra tabulky z Liberce. Proti tomu měl tým Olomouce negativní bilanci. Aby toho nebylo málo, před utkáním se navíc zranila brankářská jednička Branislav Konrád, a do brány tak musel Jan Lukáš, který do té doby v olomoucké brance příliš prostoru nedostával.

Talentovaný brankář měl však svůj večer a v bráně domácích se překonával neuvěřitelnými zákroky. Za utkání si připsal dohromady 40 zneškodněných střel a za jeho záda nezapadl ani jediný kotouč. Na druhé straně se pak z nenápadné střely prosadil Petr Strapáč. Ten se postaral o jediný zápis do kolonky střelců, a Moravané mohli slavit druhou výhru v řadě.

Jan Lukáš vynuloval lídra tabulky z Liberce  

Poslední krůček do elitní šestice vedl přes Berany (5. 3. 2019)

Kohoutí družina chytla v druhé polovině února velkou herní pohodu a tu se jí podařilo přenést i do klíčových březnových bitev. V těch vrcholila základní část a hrálo se opravdu o všechno. Zápasy získávaly opravdový náboj a nádech vyřazovacích bojů.

Vrcholu základní části se tým z Hané dočkal v 51. kole proti rivalovi ze Zlína. Utkání samotné mohlo před závěrečným zápasem dlouhodobé soutěže hodně napovědět směrem k rozestavení play-off. Oba týmy pak také k zápasu přistoupily s co největším odhodláním vyhrát. Nebyla nouze o tvrdé zákroky, pěstní souboje a vyhrocené slovní přestřelky. Nechyběly však ani góly, kterých dali více Hanáci, a po šedesáti minutovém boji o každý centimetr na ledu se radovali z vítězství 3:1. Vítěznou trefu ve druhé třetině zařídil Vilém Burian.

Kohouti se na ledě opatrně radovali se svými fanoušky a děkovali za podporu v základní části. Až nakonec veškerá nervozita opadla s výsledkem, který dorazil z Liberce. Největší soupeř o účast v elitní šestici v podobě Vítkovic totiž potvrdil svou nemohoucnost ve venkovních zápasech a prohrál v Home Credit Aréně 3:1.

Ten výsledek v kombinaci s domácí výhrou Hanáků odpálil na Zimním stadionu v Olomouci obrovskou euforii. Tým, který vypadl v polovině února z elitní desítky, najednou slavil díky své tvrdé práci a odhodlání postup mezi nejlepších šest.

Poslední utkání na domácím ledě proti Zlínu se neslo v tom nejbojovnějším duchu.