TOP olomoucké zápasy letošní sezóny: Díl druhý

Jan Meichsner
O L O M O U C – V prvním díle našeho ohlédnutí za nejpamátnějšími momenty loňské sezóny jsme společně zavzpomínali na pětici bitev. Mezi těmi nechyběl například obrat z úvodu sezóny proti Ocelářům nebo šest branek do sítě pražské Sparty. Nyní je na řadě pokračování, v němž si spolu připomene závěrečné boje základní části. Pohodlně se usaďte, náš výlet do velmi čerstvé historie kohoutí letky právě začíná.

Vítězná trefa Matúše Hlaváče proti Spartě nastartovala olomouckou mašinu (19. 2. 2019)

Obě venkovní bitvy proti pražské Spartě, se v loňské sezóně do tabulky zapsaly tříbodovým písmem a zároveň také nabídly pozoruhodné příběhy. Ten první už jsme vzpomínali minule. Hanáci tehdy nasypali do sítě domácích šest branek a plně obsazený sektor hostí mohl slavit skvělou výhru. Druhá bitva hraná v úterý 19. února nabídla sice méně gólový, zato však jímavější příběh.

Moravané tehdy na led pražské O2 arény dorazili v pozici celku, který po domácí prohře s Litvínovem vypadl z elitní desítky. Cíl tak byl jediný. Vyhrát za tři body a znovu se vrátit na pozice zajišťující minimálně předkolo. Cestu k takovému cíli vytyčil svým proměněným trestným střílením Zbyněk Irgl už ve čtvrté minutě zápasu, ale Sparta zvládla zásluhou Kanaďana Zacha Silla vyrovnat. Po prvních dvaceti minutách byl stav zápasu 1:1. Nevydržel však příliš dlouho a Kohouti šli znovu do vedení.

Na kostce svítil čas 22:55, když se k puku po přihrávce Aleše Jergla dostal mladičký Matúš Hlaváč a z vrcholu kruhu propálil vše co mu stálo v cestě. Velký talent olomouckého hokeje tak vstřelil gól, na který už domácí nedokázali reagovat a jednalo se tedy o trefu vítěznou. Je také nutno připomenout, že utkání tehdy mělo i třetí gólovou radost Hanáků. V čase 32:52 se o ni postaral David Ostřížek.

Sedmnáctiletý talent Matúš Hlaváč svým gólem pokořil Spartu

Jan Lukáš a zkrocení libereckých šelem 40 zákroky (22. 2. 2019)

Tři dny po premiérové a vítězné trefě Matúše Hlaváče na Spartě, čekal na Hanáky další náročný soupeř v podobě lídra tabulky z Liberce. Proti tomu měl tým Olomouce negativní bilanci. Aby toho nebylo málo, před utkáním se navíc zranila brankářská jednička Branislav Konrád, a do brány tak musel Jan Lukáš, který do té doby v olomoucké brance příliš prostoru nedostával.

Talentovaný brankář měl však svůj večer a v bráně domácích se překonával neuvěřitelnými zákroky. Za utkání si připsal dohromady 40 zneškodněných střel a za jeho záda nezapadl ani jediný kotouč. Na druhé straně se pak z nenápadné střely prosadil Petr Strapáč. Ten se postaral o jediný zápis do kolonky střelců, a Moravané mohli slavit druhou výhru v řadě.

Jan Lukáš vynuloval lídra tabulky z Liberce

Poslední krůček do elitní šestice vedl přes Berany (5. 3. 2019)

Kohoutí družina chytla v druhé polovině února velkou herní pohodu a tu se jí podařilo přenést i do klíčových březnových bitev. V těch vrcholila základní část a hrálo se opravdu o všechno. Zápasy získávaly opravdový náboj a nádech vyřazovacích bojů.

Vrcholu základní části se tým z Hané dočkal v 51. kole proti rivalovi ze Zlína. Utkání samotné mohlo před závěrečným zápasem dlouhodobé soutěže hodně napovědět směrem k rozestavení play-off. Oba týmy pak také k zápasu přistoupily s co největším odhodláním vyhrát. Nebyla nouze o tvrdé zákroky, pěstní souboje a vyhrocené slovní přestřelky. Nechyběly však ani góly, kterých dali více Hanáci, a po šedesáti minutovém boji o každý centimetr na ledu se radovali z vítězství 3:1. Vítěznou trefu ve druhé třetině zařídil Vilém Burian.

Kohouti se na ledě opatrně radovali se svými fanoušky a děkovali za podporu v základní části. Až nakonec veškerá nervozita opadla s výsledkem, který dorazil z Liberce. Největší soupeř o účast v elitní šestici v podobě Vítkovic totiž potvrdil svou nemohoucnost ve venkovních zápasech a prohrál v Home Credit Aréně 3:1.

Ten výsledek v kombinaci s domácí výhrou Hanáků odpálil na Zimním stadionu v Olomouci obrovskou euforii. Tým, který vypadl v polovině února z elitní desítky, najednou slavil díky své tvrdé práci a odhodlání postup mezi nejlepších šest.

Poslední utkání na domácím ledě proti Zlínu se neslo v tom nejbojovnějším duchu.