TOP olomoucké zápasy letošní sezóny: Díl třetí - playoff

Jan Meichsner
O L O M O U C – V předchozích dvou dílech našeho ohlédnutí za nejlepšími olomouckými zápasy jsme si společně zrekapitulovali nezapomenutelné bitvy dlouhodobé části. Nyní je na řadě závěrečný díl s pořadovým číslem tři, ve kterém si připomene tři vítězná čtvrtfinálová tažení červenobílého týmu z Hané.

Plzeň už se viděla v semifinále, Hanáci pak vyrovnali sérii

První vyhrání z kapsy vyhání. Jedině tak by se dal pojmenovat úvod čtvrtfinálové série proti Plzni. V první zápase hraném na západě Čech se totiž radovali domácí z výhry 8:1 a nejeden fanoušek Indiánů už viděl svůj tým v semifinále. Jenže přišlo druhé vzájemné střetnutí a Hanáci se radovali z výhry.

Do utkání měli lepší vstup hokejisté v modrobílém, kteří po první třetině vedli o dvě branky a navrch nastřelili tyč. Ve třetí třetině se však moravský celek nadechl k mohutnému obratu.

Ve 44. minutě se k puku dostal Miroslav Holec, který dělovkou z vrcholu levého kruhu snížil na rozdíl jediné branky. Napínavá podívaná a boj o každý centimetr ledové plochy vyvrcholily odvoláním Branislava Konráda v poslední minutě. V té se také Hanákům podařilo zásluhou přesné dorážky Aleše Jergla vyrovnat stav utkání na 2:2 a šlo se do prodloužení.

V druhé minutě nastaveného času pak přišel vítězný gól Miroslava Holce, který se s pomyslnou kapičkou štěstí dostal k nahozenému kotouči a zasunul puk za dezorientovaného Frodla.

Kohouti zvládli vrátit sérii na Hanou za stavu 1:1 na zápasy.

Dvougólový střelec Miroslav Holec

Nezapomenutelná třetí čtvrtfinálová bitva

„Na tenhle zápas nikdy nezapomene,“ říkali fanoušci Kohoutů po třetím čtvrtfinále proti Plzni. To se svým průběhem a vyvrcholením zapsalo nesmazatelným písmem do historie hanáckého klubu.

Utkání mělo pro domácí barvy snový start. Už po 51 sekundách se trefil mladičkých obránce Jakub Galvas a poslal svůj tým do vedení. Vyprodané ochozy poprvé v zápase bouřily nadšením.

Blížil se konec druhé třetiny, když se červenobílým podařilo vstřelit druhý gól. Ten ale musel dlouze a napínavě potvrzovat videorozhodčí a když ukázal na středový kruh. Země Hanáků se otřásla podruhé.

Ve třetí třetině se však podařilo Plzni nadvakrát překonat Branislava Konráda a velkolepá hokejová bitva dospěla do prodloužení.

„Jeď!“ „Jeď!“ křičel Aleš Jergl na Davida Ostřížka, který se snažil prodrat do breaku a zakončit. Útočník s číslem 44 však povedeným úhybným manévrem za sebe stáhl oba bránicí hráče a poslal kotouč na nikým nehlídaného Aleše Jergla, který dělovkou nad rameno překonal brankáře hostí. Ten se jen bezmocně ohlídl a Zimní stadionu v Olomouci zažil neuvěřitelnou explozi radosti. Olomouc se ujala vedení v sérii.

Autor vítězného gólu Aleš Jergl si užívá ovace zaplněného domácí stadionu

Rozlučka a ovace ve stoje – Kohouti se rozloučili domácí výhrou

Západočeši přijížděli k šestému zápasu do Olomouce s postupovým mečbolem ve svých rukou. Hanáci však dokázali vývoj utkání obrátit, vynutit si sedmý zápas a rozloučit se vítězně se svým domácím svatostánkem.

V zápase se na úvodní branku čekalo až do 27. minuty, ve které se gólově prosadili hosté. Pak však nastoupil brankostroj moravského týmu, který navíc hnali výborní fanoušci a ve 34. minutě vyrovnal Lukáš Nahodil. Na tuto trefu dokázal ve 38. minutě navázat František Skladaný. Přesně v ten moment domácí přebrali pěvně otěže zápasu a v poslední třetině po gólech Jana Švrčka a Zbyňka Irgla stanovili konečný stav utkání na 4:1.

Fanoušci i hráči si tak užili závěrečnou děkovačku a téměř desetiminutový potlesk ve stoje. Byl to nezapomenutelný moment a vrchol celé sezóny Hanáků.