Takhle musíme makat i v dalších zápasech, řekl spokojený Lukáš Nahodil

Petr Luzar
O L O M O U C - Konečně. Zhruba tohle si po šedesáti minutách pátečního utkání mezi Olomoucí a Třincem během 23. kola Tipsport extraligy ledního hokeje museli říct olomoučtí příznivci. Mora totiž ukončila nelichotivou sérii domácích porážek. Hráči se tak po gólu Lukáše Nahodila a dvěma trefám Jana Knotka, a celkové výhře 3:1 nad aktuálním mistrem mohli opět radovat s těmi nejvěrnějšími při závěrečné děkovačce.

Devět zápasů. Přesně tolik duelů si museli příznivci hokejové Olomouce počkat na výhru Kohoutů před domácím publikem. Sérii nemohli ukončit proti lepšímu soupeři, než proti mistrovi z Třince. V pátečním klání proti Slezanům to po první třetině nevypadalo moc dobře, protože slezský celek se po úvodní dvacetiminutovce dostal do vedení 0:1. Hanáci ale nic nevzdali, a dvěma góly se dostali do vedení, které už nepustili. Cestu za obratem odstartoval útočník Lukáš Nahodil, který vstřelil vyrovnávací branku, a po utkání šla na něm vidět značná úleva. „Spadl nám obrovský kámen ze srdce. Nicméně podle mě jsme už předchozí zápasy hráli dobře, například doma proti Liberci. Tam byla škoda, že jsme dostali gól minutu před koncem. Série porážek byla ubíjející, ale teď už je to snad zapomenuto, a takhle teď musíme makat i v dalších zápasech. Myslím, že se to zase obrátí k lepšímu a výsledky budou takové, jaké si všichni přejeme,“ zhodnotil Nahodil situaci po střetnutí.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Jednatřicetiletý centr srovnal stav necelých pět minut po začátku druhého dějství. Lukáš Klimek nejdříve z prostoru levého kruhu vystřelil na brankáře Kváču, a Nahodil následně dorazil z bezprostřední blízkosti kotouč do třinecké sítě. Sám autor gólu si ale zásluhy moc nepřipisoval. „Gólově mohl přispět kdokoliv jiný. To je spíš o štěstí, že jsem se tam nachomýtl, a Klíma (Lukáš Klimek) mi to tam parádně dal,“ řekl skromně Nahodil.

Právě třebíčský rodák má v posledních zápasech střeleckou formu. Gólově se prosadil ve třech z posledních čtyřech zápasů, když si na svůj střelecký účet připsal čtyři branky. V aktuální sezoně už nastřílel devět gólů, a mezi klubovými střelci se dotáhl na prvního Zbyňka Irgla. Že by se ale Nahodil na trénincích zaměřil více na střelbu, to vyloučil. „Nezaměřuji se na ni. Ono, když se podíváte na ty moje góly, tak to není o střele, to jsou spíš takové dorážky, doťuknutí, ale já jsem samozřejmě za ně hodně šťastný, protože se počítají úplně stejně jako góly, při kterých projedete celé hřiště a vymícháte to. Jsem tedy za ně šťastný, ale nejdůležitější je, že pomáhají týmu, a že jsou ty góly bodové, jak se říká,“ usmíval se dvojnásobný mistr extraligy.