Takové vítězství chutná lépe, řekl David Krejčí po parádním obratu se Spartou

Daniel Fekets
O L O M O U C - Obrat proti Spartě si budou olomoučtí fanoušci dlouho pamatovat. Mora ještě v 55. minutě prohrávala o tři góly, svou ztrátu ale v rozmezí tří minut smazala. Výrazný podíl na tomto bleskovém vyrovnání měl i David Krejčí, jenž si připsal gól a asistenci. Následně se šlo do prodloužení, které ale vítěze nepřineslo. Na řadu tak musela přijít nájezdová loterie. V ní se hvězdný centr opět zaskvěl, a společně s Lukášem Nahodilem a Janem Káňou přiřkl kohoutům bonusový bod.

„Zlaté dva body. Teď si je užijeme, ale další den jdeme znovu do práce,“ načal své hodnocení hrdina zápasu.

„Takové vítězství chutná daleko více. Pětapadesát minut z naší strany nebylo ideálních, přestože jsme si pár šancí vytvořili. Poté to Jirka Ondrušek načal. Dát dvě branky při hře bez brankáře, to se moc často nestává. I ty dva body vlastně mají cenu tří,“ pokračoval Krejčí.

⇒ Útočník David Krejčí

Ale pěkně popořadě. Na úvodní branku utkání si museli diváci počkat do 32. minuty, kdy se prudkou střelou z levého kruhu trefil Tomáš Dvořák. Zkraje třetí třetiny zvýšil Roman Horák a v 55. minutě přidal třetí gól hostů Ladislav Zikmund. Vše nasvědčovalo tomu, že tři body poputují na adresu týmu Josefa Jandače. Pak se ovšem stalo něco, na co olomoučtí příznivci dlouho nezapomenou. Jiří Ondrušek, Jan Káňa a David Krejčí se postarali o bleskové vyrovnání.

„První branka samozřejmě byla nesmírně důležitá. Po třetím gólu Sparty šlo na střídačce poznat, že to s námi zamávalo. Jirkova trefa přinesla oživení. Když tam padla další, tak jsme věřili, že to můžeme zvládnout. Věděli jsme, že Sparta v posledních dnech pár zápasů takto poztrácela. Určitě ale nemůžeme čekat, že to podobně budeme zvládat pořád,“ řekl dlouholetý tahoun Bostonu.

David Krejčí popsal, jak se rodila vyrovnávací trefa, o kterou se sám postaral. Zvlášť ocenil spoluhráče Rostislava Olesze, který před brankářem Neužilem perfektně clonil. „Můj gól na 3:3 určitě patří i Rosťovi. Skvěle tam stál, takže brankář toho moc neviděl. Chtěl jsem to dávat nahoru, poněvadž tam to místo většinou je. Obrovská rána to nebyla. Jak jsem ale říkal, kdyby tam kluci neudělali černou práci, branka by nepadla,“ uvědomuje si.

Následně pokračoval: „V NHL jsem byl dlouho, takže pár takových utkání jsem už zažil. Pokaždé je super pocit, když se v powerplay dají jeden nebo dva góly. Pak už je vám vlastně jedno, jestli berete dva nebo tři body. Dnes se nám to povedlo. Spartě jsme ukradli vítězství.“

V prodloužení branka nepadla, přestože Sparta měla k dispozici dvouminutovou přesilovku čtyř proti třem. Rozuzlení tak přinesly nájezdy. David Krejčí svůj pokus proměnil hned v první sérii. „Myslím si, že se mi nájezd povedl i minule v Mladé Boleslavi, ale bohužel jsem tam trefil břevínko. I dnes jsem zkoušel brankáře rozhýbat. Povedlo se to lépe,“ prohlásil.

David Krejčí skóroval i v minulém hracím kole s Mladou Boleslaví, předtím ale pět utkání na gól čekal. „Je možné, že si mě soupeři více všímají, ale já se snažím hrát pořád svou hru. Když zápas vyhrajeme 1:0, rozhodně mě nemrzí, že nemám ani bod. Góly nebo asistence vždy psychicky pomůžou, ale pro mě je hlavní, jak se daří týmu,“ povídal upřímně útočník s číslem 46 na zádech.

Olomoucká hvězda nezapomněla pochválit ani znovu velmi hlasité publikum. „Atmosféra byla super. Fanoušci jsou tady opravdu skvělí, ale to říkám pořád. Přišli, i když bylo utkání vysíláno v televizi. Je prostě parádní tady hrát,“ uzavřel Krejčí.