Tihle kluci jsou a chtějí být parta, těší trenéra loňských sedmáků Jana Littnera

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Sedmáci, tedy téměř osmáci, rozjeli uplynulou sezónu ve velkém stylu. Už přípravu jim zpestřily aktivity jako zápas proti florbalistům, fotbalistům nebo soustředění na Horní Bečvě. Trenéru Janu Littnerovi se řadou teambuildingových akcí podařilo mezi hráči vytvořit opravdu dobrou partu. Ta navíc válela i v sezóně. Sedmákům se dařilo v soutěžních zápasech, DTS a po sezóně i na turnajích, kdy ročník 2022/2023 zakončili ziskem dvou zlatých medailí.

Honzo, s vašimi svěřenci jste měli pestrou sezónu, panuje po jejím konci spokojenost?

Sezóna byla dlouhá, pestrá a náročná, ale na konci může naštěstí převažovat pocit spokojenosti. Samozřejmě, že jsou zpětně věci, které bych udělal a řešil jinak, ale jak se říká, po válce je každý generál.

Co pro vás bylo TOP zážitkem nebo zkušeností právě s tímto ročníkem?

Myslím, že TOP zážitkem pro mě bylo soustředění na Horní Bečvě, kde jsem byl přesvědčený, že jako parta budeme super. A pak symbolicky poslední zápas sezóny, konkrétně otočka na turnaji ve Füssenu z 0:2 na 3:2.

Před sezónou jste pro hráče vymysleli několik aktivit mimo led, například zápas s florbalisty, fotbalisty a soustředění, potvrdilo se pak, že se taková zpestření vyplatila?

Jsem přesvědčený, že charakter týmu se pozná nejlépe, když vypadnou z komfortní zóny, od rodičů, do neznámého prostředí a bez mobilu, kdy kluci museli cestovat vlakem s přestupy a já seděl a pozoroval. Pak si říkáte „to je dobrý“ a nebo vidíte, že to dobré není a je na čem pracovat. Já jsem se na soustředění přesvědčil, že tihle kluci jsou a chtějí být parta.

Plánujete podobné akce i pro letošní přípravu nebo během sezóny?

Plány mám, ale uvidíme, co se podaří a samozřejmě na co budou ochotni přistoupit i rodiče. Nic není zadarmo. Chtěl bych to zase něčím posunout. Hodně posunout a zjistit, jak na tom charakterově jsme. To ale není jednoduché, takže momentálně je to hodně o plánování jednoho fajn pána a uvidíme, co mu v práci povolí a dovolí.

Loni jste tento tým o něco více poznal, na čem budete pracovat v následující sezóně?

Kluci se musí zase hokejově a fyzicky posunout, takže bude neustále na čem pracovat. Je mi jasné, že se jim zase daleko více splaší hormony, takže uvidíme, jak moc se nám bude dařit držet si pracovní morálku a splnit nastavené cíle. Já ale klukům věřím, že i v tomto věku budou chápat, že se dřina vyplatí.

Co je podle vás silnou stránkou tohoto ročníku?

Jsme tým a věřím, že se mi s trenéry podaří udělat z nás ještě větší tým.

Už během sezóny jste několikrát zmínil, že se vám s tímto týmem opravdu dobře pracuje, jak se těšíte na letní přípravu?

Já se těším hodně. Budu stát s píšťalkou v puse a stopkami v ruce. Horší to budou mít kluci. (smál se) Ale teď vážně. Mě už minulé léto bavilo na kluky koukat a vidět na nich, že se hecují, dřou a já se pak nemusím naštvávat, že nemakají. Každý trenér řekne, že se pak tým trénuje o mnoho lépe.