Už v pondělí 4. listopadu odletí český výběr do 18 let do Švédska, kde se zúčastní Turnaje pěti zemí. Čeští mladíci postupně změří síly s reprezentací USA, Švýcarska, Finska a domácího Švédska. V nominaci Karla Berana, který je hlavním koučem nejen olomoucké juniorky, ale i národního týmu do osmnácti let, nechyběli ani útočníci Tobiáš Handl a Joshua James Mácha, kteří se na sraz reprezentace ve Slaném přesunuli hned po juniorském utkání proti Jihlavě.

Tobiáš Handl

Joshua James Mácha

Olomoucký klub má své zastoupení i v o rok starší reprezentaci. Trenéři českého národního týmu do 19 let pozvali ke třem zápasům proti Finsku obránce Adama Rutara, který si připsal už i několik startů za olomoucké áčko. Český výběr svá utkání odehraje v Teplicích a Děčíně, a to od 8. do 10. listopadu.

Adam Rutar

Velký úspěch slaví Kohouti i v ženském hokeji. Do reprezentačního A týmu byla pozvána obránkyně dorostu Tereza Radová, která tak společně s ostatními hráčkami vyrazí na Euro Hockey Tour do ruského Dmitrova. Češky se mezi 6. a 10. listopadem postupně utkají se Švýcarskem, Finskem, Německem a domácím Ruskem.

Tereza Radová

FOTO: Alena Zapletalová