Tobiáš Handl přispěl svou další trefou k výhře nad Spartou. Dvanáctku už nepustíme, věří osmnáctiletý útočník

Daniel Fekets
P R A H A - Hanákům se v letošní sezoně daří velmi zdárně čelit favoritům soutěže. Se Spartou a Třincem budou mít po letošní základní části vyrovnanou bodovou bilanci. Pražané padli teprve podruhé v sezoně o tři góly a v obou případech u toho stál na opačné straně kluziště olomoucký tým. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka zároveň přerušili sedmnáctizápasovou bodovou sérii Sparty. V O2 aréně dokázali zvítězit poměrem 3:0.

Už po třiceti sekundách utkání se domácí radovali z gólu, který ale po přezkoumání u videa nakonec neplatil. Hanáci se ale nenechali rozhodit aktivním úvodem Sparty a velmi rychle se s tempem utkání srovnali. Po ubráněném oslabení se v 8. minutě dostali do vedení, když Petr Kolouch proměnil svůj samostatný únik. Další krok za vítězstvím udělali o necelé dvě minuty později, to se trefil Tobiáš Handl. „Řekli jsme si, že musíme hrát dobře hlavně dozadu. Věděli jsme, že soupeři nesmíme ustupovat ani o centimetr ledu. Samozřejmě i Braňo Konrád nás opět podržel. Jemu určitě nejvíce vděčíme za zisk tří bodů,“ začal Tobiáš Handl své pozápasové hodnocení.

⇒ Útočník Tobiáš Handl

V první části už další branka nepadla, což platilo i pro celou druhou třetinu. Právě Branislav Konrád v ní pochytal hned 17 střeleckých pokusů Pražanů. V závěrečném dějství Olomouc svůj náskok bez potíží ubránila a díky brance Michala Kunce navíc ještě zpečetila stav utkání na konečných 3:0. „Určitě jsme rádi za tři body, protože porazit Spartu v jejím domácím prostředí se rozhodně neděje každý den. Velmi si vítězství ceníme,“ pokyvoval osmnáctiletý mládežnický reprezentant, jenž v Praze vstřelil svůj pátý gól v extraligové kariéře.

Proti Spartě odehrál Handl něco málo přes jedenáct minut. Z podobného průměrného času na ledě se těší v průběhu celé sezony. „Je neskutečný pocit být součástí týmu. Já můžu jen poděkovat za možnost toho, že v A-týmu pravidelně naskakuji. Je to jako ve škole. Každým dnem se něco naučím a zároveň nabírám nové a nové zkušenosti,“ zářil.

Sedm kol před koncem základní části drží Kohouti náskok třinácti bodů na Zlín. Účast v předkole play-off tak vypadá stále reálněji. Razítko na postup chtějí olomoučtí hokejisté přidat co nejdříve. „Věřím, že dvanáctku už nepustíme. Zároveň doufáme, že se posuneme ještě výše. Jedenácté místo by nemuselo být nereálné,“ zamyslel se. Dalším cílem Olomouce je potvrdit dvě výhry v řadě i v následujícím utkání s Mladou Boleslaví. „Pro náš tým je to jednoznačná vzpruha. Do dalšího zápasu půjdeme v lepším psychickém rozpoložení. Výhra na Spartě nám může jedině pomoct,“ uzavřel Handl.