Tomáš Dujsík po zápase se Spartou: Vše bylo špatně, neplnili jsme základní věci

Daniel Fekets
O L O M O U C - Po sérii pěti venkovních zápasů v řadě se kohouti znovu představili v domácím prostředí. Na duel 47. kola se Spartou ale nebudou vzpomínat v dobrém, poněvadž pražskému celku podlehli 1:6. „Není to příjemné. Play-off chceme hrát, ale takhle to prostě nejde,“ kroutil hlavou po utkání TOMÁŠ DUJSÍK.

Po poměrně vyrovnané první třetině svítil na ukazateli skóre stav 0:1. Pár vteřin před úvodní sirénou se z přesilové hry prosadil Erik Thorell. „Dívali jsme se před zápasem, jak přesilovky hrají, ale nepokryli jsme si to. Byl to kopanec dostat gól deset sekund před koncem třetiny. Kdybychom to udrželi, tak by se to asi vyvíjelo jinak, ale to se po utkání snadno říká,“ načal své pozápasové hodnocení olomoucký obránce.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Hned zkraje druhé části se prosadil hostující Filip Chlapík, avšak záhy Jan Káňa po přesné přihrávce Davida Krejčího snížil. Další úder však přišel z hole Michala Řepíka. Znovu Sparta skórovala v přesilovce. „Na oslabení pracujeme, máme tam i detailnější rozbory, ale... Těžko říct, co s tím udělat. Asi se musíme vrátit k základním věcem. Je třeba začít padat po hubě a žrát puky. Jedině tak to snad zlomíme,“ věří Dujsík.

Útočník Chlapík svým druhým gólem v utkání zvýšil na 4:1. Po druhé přestávce se ještě trefili Sobotka s Řepíkem. Kohouti tak domácí duel ztratili o pět branek. „Určitě to neprobíhalo podle našich představ. Jednou věcí je, že Sparta byla lepší, tou druhou, že jsme neplnili základy. Dělali jsme fauly a z přesilovek jsme dostávali góly. Nebyl to dobrý zápas. Chtěli jsme navázat na minulé utkání s Boleslaví, ale stal se přesný opak,“ smutnil.

„Není příjemné prohrávat. Play-off chceme hrát, ale takhle to nejde. Doufal jsem, že to po Boleslavi nakopneme, poněvadž tam to bylo hodně složité, jenže proti Spartě bylo vše špatně. Věřím však, že se oklepeme a v Plzni nějaké body urveme,“ doplnil devětadvacetiletý rodák z Brna. Následně vyzdvihl fanoušky: „Musím jim poděkovat za to, že s námi zůstali až do konce.“

Tomáš Dujsík v letošní sezóně zatím zasáhl do 34 střetnutí. Zbývající vynechal kvůli zranění. Jak se nyní cítí po zdravotní stránce? „Už je to v pohodě. Bylo to zranění, které se hůře hojilo. Teď už jsem zdravý, přestože to předtím bylo těžké. Snad to takhle bude až do konce sezóny.“

Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka se po úterním zápase v Plzni budou muset vypořádat s absencemi brankáře Branislava Konráda a útočníka Davida Krejčího. Oba budou reprezentovat své země na pekingské Olympiádě, která startuje už za pár dnů. „Je to velká komplikace, protože oni jsou našimi rozdílovými hráči. Bude to o poctivosti a bojovnosti, která nás vždy tady v Olomouci zdobila. Snad dny bez nich nějak přežijeme a nějaké body získáme,“ uzavřel Dujsík.