Tomáš Zbořil: V jednu chvíli už jsem měl černé myšlenky na konec

Luděk Stránský
O L O M O U C - Po vleklých problémech se zraněním kolene se do sestavy Mory vrátil útočník Tomáš Zbořil. V řadách Hanáků chyběl od vypadnutí z play-off, o deset měsíců později se představil ve středečním duelu proti Chomutovu. Je to návrat opravdu speciální, neboť hned v příštím utkání vyráží Mora na led prvního Ústí nad Labem a Zbořil si tak může své schopnosti otestovat rovnou s těmi nejlepšími prvoligovými celky.

Do utkání proti Pirátům nastoupil ve třetí formaci spolu s Jakubem Hermanem a Michalem Pšurným. „Oni jsou bruslaři, hrálo se mi s nimi dobře. Měl jsem teda výborné první střídání, hned jsem šel ven,“ poznamenal ironicky Zbořil ke vstupu do zápasu, když už ve třetí minutě byl poslán na trestnou lavici za hákování.

⇒ Tomáš Zbořil

Zbořilův návrat byl ale načasován perfektně, Mora totiž v atraktivním klání dokázala porazit tabulkově druhé Piráty po nájezdech a vybojovala cenné dva body. „Utkání bych zhodnotil určitě dobře, protože bylo vítězné. Sice je to za dva body, ale je to vítězství a to se počítá. Je to pozitivní,“ sdělil po duelu s Chomutovem Zbořil.

V osmé minutě první třetiny zmíněného klání se Zbořil dral do první střelecké šance v dresu Kohoutů v probíhající sezóně. „Hermoš (Jakub Herman) to tam dával docela dobře, ale já jsem přes beka nahrávku neviděl, a pak už jsem jenom promáchl, protože jsem pozdě zareagoval,“ litoval promarněné příležitosti.

Po zápase se otázky na olomouckého forvarda točily především ohledně jeho zdravotního stavu. „Cítím se docela dobře, ještě je tam deficit, ale to se snad nějak srovná. A koleno? Zatím je to dobré,“ uvedl hráč s číslem dvacet sedm stručně.

„Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy hrál,“ pousmál se Zbořil, kterého klub poslal na krátký střídavý start do druholigového Přerova, aby se dostal do zápasového tempa.

Fakta o Zbořilově zranění

⇒ Zranění kolene v listopadu minulého roku

⇒ První operace v lednu - prasklý meniskus, problém s křížovým vazem, navíc špatná chrupavka

⇒ Druhý chirurgický zákrok podstoupil po vyřazení z play-off na konci února

⇒ Komplikované zranění, dlouhá doba rehabilitace

⇒ Návrat na led v listopadu - střídavý start v Přerově kvůli rozehrání

⇒ Toužený comeback 14. prosince v domácím zápase proti Chomutovu (4:3 s.n.)

„Tam to bylo super. Hlavně jsem potřeboval hodně hrát, abych se do toho trochu dostal. V Přerově byl prostor, já ho dostal, takže jsem byl spokojený,“ řekl Zbořil, který během tří startů ve druhé lize zaznamenal dva góly a jednu asistenci.

Sám však přiznal, že návrat na led předpokládal daleko dřív. „Plánoval jsem ho o hodně dřív. Ta operace byla dosti komplikovaná. A když už mělo být koleno v pořádku, tak často otékalo a nebylo to dobré,“ prozradil útočník, který hokejově vyrostl ve Třinci.

A jak snášel dlouhé období bez hokeje? „Já jsem takový věčný optimista, takže docela dobře. Ale když už jsem začal jednou a musel jsem skončit, tak to ještě šlo, ale když to bylo podruhé, tak už jsem moc nadšený nebyl. Už jsem měl i černé myšlenky, že možná je čas to zabalit,“ popisoval Zbořil svůj vnitřní psychický boj.

Na led se však vrátit dokázal a v dresu Mory se hned postavil druhému celku první ligy. A v příštím zápase čeká spolu s ním celé mužstvo boj s lídrem soutěže Ústím nad Labem. „To je hezký comeback, takové uvítání,“ zasmál se nad svými těžkými vstupními zápasy, takovou „zkouškou ohněm“.

„V Ústí budeme chtít získat nějaké body, ale musíme hrát poctivě odzadu. Kluci už se Lvy odehráli vyrovnanou partii, máme kvalitní mančaft, takže když budeme chtít, můžeme vyhrát nad každým,“ burcuje kabinu osmadvacetiletý Zbořil.