Třetí venkovní zápas v řadě. Na výhru s Třincem chtějí Kohouti navázat v Brně

Daniel Fekets
B R N O - Dva dny po úspěšném utkání v Třinci, které Hanáci zvládli 4:3, se svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky chystají do Brna. Jejich třetí přípravný duel startuje ve čtvrtek 18. srpna od 18:00 v brněnské Winning Group Areně.

První třetina na ledě Ocelářů byla vyrovnaná, ale domácí se v jejím závěru dostali do vedení. Ve druhé periodě však Olomouc dvakrát skórovala. Po trefách Bambuly a Káni překlopila skóre zpět na svou stranu. Třinec později opět vyrovnal. „Naše třetí branka byla taková z ničeho. Na konci druhé třetiny jsme mohli hrát trochu chytřeji, ale Třinci jsme nechali hodně šancí,“ prohlásil hlavní trenér Jan Tomajko.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

Závěrečné dějství se olomouckému lodivodovi líbilo. „Poslední třetinu jsme zahráli dobře. Apelovat však budeme na naší poslední přesilovku ke konci utkání. Domácí měli tři šance během krátké chvíle. Je to zatím příprava, ale stávat by se to nemělo,“ ví.

Hlavním hrdinou utkání v Třinci se stal Jan Káňa, jenž nasázel hattrick. „Je to hráč, který by měl produktivitu táhnout, což se ostatně v Třinci ukázalo. Potvrdilo se, že si s Kubou Orsavou rozumí, za což jsme moc rádi,“ doplnil šestačtyřicetiletý kouč.

Nyní se už Mora soustředí na souboj s jihomoravským mužstvem. Trenéři znovu budou chtít vidět v akci hráče, kteří v Třinci nenastoupili. „Zase se to trošku obmění. Někteří měli v Třinci volno, ale nějak to zase vymyslíme. Dáme to dohromady a půjdeme bojovat o další vítězství,“ uzavřel Tomajko.

To nejdůležitější o soupeři

Kometa minulou sezónu nemohla hodnotit jako povedenou. V základní části se umístila až na desáté příčce a v předkole play-off nestačila na Liberec. Celkově skončila na jedenáctém místě.

Brněnský tým přes léto opustil trenér Jiří Kalous, jenž se později stal asistentem trenéra juniorské reprezentace. Na jeho místo nastoupil Martin Pešout, bývalý kouč karlovarské Energie. Společně s ním vedou A-tým Komety Jiří Horáček a Jiří Otoupalík.

Jihomoravané přišli o svého klíčového ofenzivního hráče. Peter Mueller se stal novou posilou Vítkovic, a tak se Kometa musí připravit na období bez něj. Kromě Muellera odešli i Daniel Rákos, David Ostřížek, Radovan Pavlík, Martin Dočekal, Lukáš Klimeš, Lukáš Doudera, Vladimír Roth, Tomáš Bartejs a Kevin Tansey.

Ačkoliv počet odchodů byl značně široký, Kometa dokázala velmi kvalitně posílit. Obranné řady rozšířili reprezentanti Tomáš Kundrátek, Jan Ščotka a Marek Hrbas. Útok posílili Jan Dufek z Plzně, Radek Koblížek a Kim Strömberg z finského KooKoo, Jakub Flek z Karlových Varů a také Adam Zbořil, který za Brno už několik zápasů v loňském ročníku odehrál.

Brno má za sebou dva přípravné duely. Třebíči ve značně kombinované sestavě na úvod podlehlo 2:3, minule však po nájezdech zdolalo Zlín. Rozhodující branku vstřelil zmíněný Adam Zbořil.

Soupiska Komety Brno

Brankáři: Marek Čiliak, Matej Tomek, Zdeněk Slavíček.

Obránci: Marek Ďaloga, Michal Gulaši, Rhett Holland, Marek Hrbas, Radek Kučeřík, Tomáš Kundrátek, Jan Ščotka, Patrik Fajmon, František Němec, Jan Sedláček, Patrik Ulbricht.

Útočníci: Jan Dufek, Jakub Flek, Petr Holík, Luboš Horký, Radek Koblížek, Andrej Kollár, Petr Kratochvíl, Erik Meluzín, Kim Strömberg, Jan Süss, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Adam Zbořil, Eduard Šalé, Matěj Svoboda, Ivo Sedláček, Jakub Malý, Adam Boltvan.

Hlavní trenér: Martin Pešout
Hala (kapacita): Winning Group Arena (7 700)
Poslední utkání: Výhra 3:2 po nájezdech nad Zlínem