Třetí zápas během šesti dnů! Na led Olomouce dorazí extraligový nováček z Jihlavy

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Extraliga pokračuje v rychlém tempu a Kohouty čeká vzhledem k předehrávce ve Vítkovicích už třetí zápas během šesti dnů. Na led Olomouce dorazí extraligový nováček z Jihlavy, který zatím své soupeře překvapuje svou houževnatostí. Hanáci však už v přípravě ukázali, že na Duklu umí a radovali se ze dvou výher. A právě na přípravu by rádi navázali. Vy můžete být u toho! Zápas začíná v neděli v 17 hodin.

Kohouti po utkání na ledě Komety rozhodně spokojení být nemohli. Jihomoravský tým vedl už po první třetině 3:0 a i když se hra pak vyrovnala, překonat Čiliaka v brněnské brance Hanáci nedokázali. „Prohráli jsme 0:5, takže se to hodnotí špatně. Nechci říct, že jsme k tomu přistoupili laxně, ale Kometa nás přehrávala a všude byla dřív. Po první třetině to bylo 0:3, a pak se to těžko dohání. Opticky to pak vypadalo, že jsme se zvedli, ale já si myslím, že spíš Kometa polevila. Měli jsme několik gólovek, včetně mě, které prostě musíme dávat. Je to škoda, ale Kometa byla lepší a ve všem nás přehrála,“ mrzelo Jakuba Hermana.

Podle olomouckého útočníka však mohlo být ještě hůř. „Myslím, že můžeme být rádi, že Braňo (Branislav Konrád) chytil několik šancí, protože výsledek mohl vypadat hůř. Kdybychom ale dali gól, vypadalo by utkání jinak. Braňo zachytal výborně, i když dostal pět gólů. Někteří si možná myslí, že ne, ale chytil minimálně dalších šest gólů. Kometa ale hrála opravdu dobře nebo možná spíš my špatně,“ uvažoval.

Pro Jakuba Hermana bylo utkání s Kometou prvním po týdenní pauze zaviněné zraněním. „Na to, že jsem týden nebyl vůbec na ledě, protože jsem dával dohromady nohu, jsem se cítil dobře. Ještě mi trochu chyběla síla, protože jsem byl na ledě dva dny a hned jsem šel hrát. Doufám, že to bude lepší a lepší. Sám se trápím, protože jsem ještě nedal branku. Proti Kometě jsem mohl dát dvě. Když někdo může dát gól a nedá, je to stejná chyba, jako když ho někdo zaviní,“ tvrdil pětadvacetiletý hokejista.

Hned o dva dny později čeká Olomouc houževnatá Jihlava, která by měla být sice podle papírových předpokladů co by nováček soutěže nejslabším týmem, své soupeře ale zatím přesvědčuje o opaku. „Vůbec bych to nehodnotil podle papírových předpokladů, protože to bude určitě kvalitní soupeř. Postoupili z první ligy a když si vzpomenu, jaké to bylo, když jsme postoupili my, měli lauf a půl sezóny přehrávali všechny, bude to podobné. Budou v laufu. Hrají vyrovnané zápasy i s Kometou a se Spartou, nikde nedostali nějakou ‚dardu‘, třeba 5:0 a podobně. Myslím, že budou hrát dobře z obrany, ale umí i dát gól,“ přemýšlel nad kvalitami dalšího soupeře.

Kohoutům se doma příliš nedaří, z šesti utkání vyhráli před vlastními fanoušky jen jednou, a právě to chtějí v dalším kole změnit. „Musíme se na ten zápas zmobilizovat, v sobotu dobře potrénovat a připravit se na zápas s Jihlavou. Bude to důležité. Je to doma a tam sbíráme strašně málo bodů, což by se mělo změnit,“ dodala odhodlaně stálice olomouckého útoku.

Z KABINY SOUPEŘE: Extraligový nováček překvapuje

Jihlava od startu nové sezóny překvapuje své soupeře. Extraligový nováček, stejně jako Olomouc, střídá výhry a prohry, své soupeře ale dokáže pořádně potrápit. Přesvědčit se o tom mohla v prvních třech kolech hned trojice ambiciózních týmů. Utkání s Mladou Boleslaví dovedla Dukla až do prodloužení a slavila výhru 4:3. Spartě pak podlehla ve vyrovnaném utkání jen 3:4 a trápila i třinecké Oceláře. Ti se ale nakonec radovali z výhry 2:0.

Takové výkony od nováčka nejvyšší soutěže čekal málokdo. Ve dvanácti odehraných kolech se sice Jihlava radovala z výhry jen čtyřikrát, body ale brala šestkrát. V extraligové tabulce se pak drží v těsném závěsu právě za Olomoucí. Oba týmy dělí pouhý bod. Dukla však má k dobru dvě utkání.

Oba týmy se setkaly už v přípravě. Tehdy se z výhry radovala vždy Olomouc, ve velmi vyrovnaných utkáních však rozhodoval vždy jednobrankový rozdíl. Kohouti pokaždé brali pomyslné tři body za výhry 2:1.

Jihlavští trenéři zatím v bráně sází na talentovaného Jakuba Škarka. Účastník minulého mistrovství světa do osmnácti let má v kolonce úspěšnosti číslo těsně pod hranicí devadesáti procent, konkrétně 88,83 %. Dukla se také může chlubit velmi vyrovnaným útokem. Kanadské bodování vede Lukáš Žálčík, který se trefil čtyřikrát a přidal tři asistence. Jen o bod méně má na svém kontě Filip Seman, který je s pěti góly nejlepším střelcem Jihlavy. Šest bodů nasbíral ale také obránce Erik de la Rose, a to za šest gólových nahrávek

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Petr Vlk
Kapitán: Tomáš Čachotský