Tří bodů si musíme vážit, říká Lukáš Nahodil. Tomajko děkuje fanouškům!

Josef Prášek
O L O M O U C – Po čtyřech vzájemných zápasech Hanáci vyzráli nad Dynamem. Na výhře se podílel jednou asistencí i Lukáš Nahodil, který byl u vítězné trefy Jana Knotka. Olomouckým hráčům se dařily početní výhody, na čemž se shodli Nahodil i s Tomajkem. Kouč Kohoutů promluvil o atmosféře a prozradil, jak to bude s brankáři.

Hosté nezačali vůbec dobře. Už ve druhé minutě se prosadil olomoucký Káňa, který nachytal Kantora. I když Pardubice dokázali vyrovnat, tak domácí si vzali vedení zpět a dokráčeli si pro první tři body z domácího ledu.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

„Pardubice byly houževnatým a těžkým soupeřem. I podmínky byly náročné, na ledě byla často nepříjemná mlha,“ povídal po výhře Lukáš Nahodil. „Jsme moc rádi za tři body a musíme si jich vážit,“ dodal hráč, který na ledě strávil přes 16 minut. Hodně prostoru dostal hlavně v početních výhodách (přes čtyři a půl minuty).

Ze čtyř přesilovek využili Kohouti jednu, která byla nesmírně důležitá. Knotkova dorážka totiž byla vítězná trefa. „Škůra (David Škůrek – pozn. red.) výborně vystřelil od modré. Moje práce je, abych tam puky tečoval. Teď to vyšlo a Honzovi (Knotkovi – pozn. red.) se to odrazilo do prázdné branky a byl z toho výborný a důležitý gól,“ chválil souhru při rozhodujícím gólu.

Spokojený s početními výhody byl i trenér Jan Tomajko. „Myslím, že jsme je hráli výborně. Šance jsme samozřejmě nějaké neproměnili, ale přesilovky měly kvalitu,“ potvrdil.

Foto: Alena Zapletalová

„Je potřeba nadále sbírat body. Jan Lukáš se určitě také dostane do branky," hlásí Jan Tomajko.

„Snažíme se, aby se i hráči do přesilovek hodně zapojovali. Je to také otázka produktivity, ale ta podle mě bude ještě lepší,“ sdělil čtyřiačtyřicetiletý kouč, jenž byl velmi spokojený i s atmosférou na stadionu, kam mohlo jen tisíc diváků. „Je to paradox našeho stadionu, že i když tady je méně lidí, tak stejně jdou pořádně slyšet. Musíme je pochválit. Vytvořili nám báječnou atmosféru. Je to i tím, že se zapojil celý stadion a za to jim děkujeme,“ řekl o divácích v plecharéně.

Olomouc má po třech kolech šest bodů, s čímž jsou spokojeni nejen hráči, ale i samotný trenér. „Dvě výhry ze tří zápasů jsou výborné, ale nic to neznamená. Zápasů zbývá hodně a je potřeba nadále sbírat bodíky,“ upozornil Jan Tomajko.

Všechny tři duely zatím odchytal dvaatřicetiletý Branislav Konrád. Šanci by měl v budoucnu ale dostat i jeho mladší kolega Jan Lukáš. „Máme hodně vyrovnanou brankářskou dvojici a Honzu určitě nenecháme jen na střídačce. Dostane se také do branky,“ zakončil olomoucký trenér.

Další utkání odehrají Hanáci až v úterý, protože nedělní zápas v Třinci byl odložen. Oceláře čekají testy na koronavirus.