Tvrdá zkouška charakteru. Olomouc zajíždí po minipauze na led Liberce

Kristýna Nováková, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Hanáky čeká podruhé v sezóně nelehká výzva. Po necelých 19 hodinách totiž nastoupí v dalším extraligovém zápase. Po domácí porážce s pražskou Spartou je čeká dlouhý přejezd na půdu libereckých Bílých tygrů. Severočeši však nebudou ve výrazné výhodě, i oni totiž odehráli v pátek těžký duel, když ovšem na druhou stranu zdolali karlovarské Enegertiky. Jak se oba mančafty se stále netradičním modelem základní části poperou? Utkání startuje v Home Credit Aréně v 16:00!

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Lukáš Nahodil

Los sedmého kola extraligy určil, že Olomouc na svém ledě přivítá hokejisty pražské Sparty. V tomto utkání se domácím fanouškům poprvé představila nová posila Kohoutů, útočník Lukáš Nahodil. „Myslím si, že jsme nebyli vůbec horší, ale nedotáhli jsme to do toho konce, jak jsme chtěli. Je to škoda, protože Sparta se dala porazit. Měli jsme šance, Sparta jich moc neměla, ale ona dala góly. My ne a to byl ten kámen úrazu,“ hodnotil Nahodil po zápase. „Nehráli jsme vůbec špatně, ale neproměňovali jsme šance. Rozhodla naše střelecká nemohoucnost,“ posteskl si.

Hráč s číslem 19 se ve druhé třetině dostal do velké šance, když se mu podařilo protlačit kotouč za záda Matěje Machovského. Puk však jen protančil brankovištěm a sparťanští obránci jej následně odklidili do bezpečí. „Šlo to betonu, snažil jsem se to nějak dohrát, ale už jsem byl za brankovou čárou. Vím, že se to potom vymotalo u druhé tyčky u prázdné brány, ale nestihl jsem to sebrat a pak to shrábl někdo ze Sparty,“ popisoval rodák z Třebíče.

Teď ovšem musí Kohouti na prohru rychle zapomenout, vždyť za zhruba 19 hodin po konci předchozího utkání je čeká zápas proti Bílým tygrům až v dalekém Liberci. „Posledních 6 zápasů jsme hráli ve dvou dnech. Musíme se co nejrychleji najíst, co nejrychleji zalehnout a ráno se oprostit od toho, že dnes nějaký zápas byl. Musíme do toho jít zítra znova naplno,“ řekl o nabitém programu svého týmu Nahodil.

Třicetiletý hokejista se k týmu připojil teprve v úterý, kromě zápasu se Spartou s týmem absolvoval jen dva tréninky. „Bylo tam víc týmů, pro Olomouc hrálo to, že tady znám víc kluků, je to v dojezdové vzdálenosti od Brna a projevila velký zájem, což byla největší miska na vahách. Kluci mě přijali výborně, až jsem z toho překvapený. Zapadl jsem dobře,“ pochvaloval si přijetí v kabině. „Doufám, že každý zápas bude lepší a lepší, protože právě v zápase si vyzkoušíme herní situace. Útok si na sebe zvykne a zjistí, kdo kde je a kdo kam jezdí. Věřím, že si s kluky sedneme a bude to jen lepší a lepší.“

„Věřím, že můj příchod pomůže a ještě půjdeme nahoru a zápasy jako tento budeme vyhrávat,“ přál si hokejista. „Je tady specifické prostředí, fanoušci jsou parádní a my jim musíme vrátit to, že nám věří.“

Z KABINY SOUPEŘE: Po krušném začátku přišel vzestup

Liberec se po uplynulé sezóně musel vypořádat s řadou odchodů. Za zmínku stojí například odchod talentovaného Lukáše Jaška, který už v průběhu loňského ročníku zamířil zkusit štěstí do zámoří a nově bude bojovat o prostor v týmu Vancouver Canucks. Zabojovat o šanci v NHL zkusí i Filip Pyrochta, po kterém sáhli Predators z Nashvillu. Do druhé nejpopulárnější soutěže, KHL, se pak vydal bojovat o svou šanci Tomáš Filippi, který nově bude oblékat dres Amuru Chabarovsk.

Naopak na sever Čech se stěhovala hned sedmička hráčů. Ze švédského Färjestadu přesídlil do Liberce Libor Hudáček, ze zámoří se pak do Čech vrátil účastník Mistrovství světa do osmnácti let v Grand Forks, Marek Zachar, který v minulosti oblékal dres Sherbrooks Phoenix. Čistě zámořskou posilou se pro Liberec stal Tyler Doherty, který působil Atlantě Gladiators. Z konkurenční Mladé Boleslavi pak přišli Jakub Valský a Radan Lenc. Brankářskou pozici pak posílil Marek Swarz, pro kterého jde o návrat do známého prostředí. Jihlavský dres za liberecký vyměnil také Matěj Stříteský.

Bílým Tygrům příliš nevyšel vstup do sezóny a v prvních dvou kolech nedokázali najít recept na brankáře soupeřů. Z utkání s Plzní a Pardubicemi tak odešli s nulou jak do počtu bodů, tak počtu vstřelených branek (0:4 a 0:2). Pak se ale Liberci znovu začalo dařit. Chomutovu i Liberci dovolil jen jediný gól (3:1 a 4:1). V dalších dvou kolech pak Liberečtí předvedli pořádnou gólovou sprchu. Zlínu nadělili sedm branek (7:2) a Mladé Boleslavi v derby ještě o gól víc (8:3). Následně sice podlehli Pardubicím v poměru 1:4, v pátek už však zvítězili nad Karlovými Vary. Momentálně jim tak patří páté místo tabulky.

Brankářskou jedničkou zůstal i v letošním roce Roman Will, jehož úspěšnost se vyšplhala na 90,61 %. Nejproduktivnějším hráčem Liberce se stal Marek Kvapil (5+6), Michal Bulíř je s osmi brankami nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Filip Pešán
Kapitán: Petr Jelínek
Hala (kapacita): Home Credit Arena (7 500)