Tým opouštějí Halász s Ostřížkem, na Hanou se vrací zadák Vyrůbalík

Klub
O L O M O U C – Olomoucká Mora hlásí po svém postupu do nejvyšší soutěže první změny v kádru. Hanáci už nadále nemůžou počítat s brankářem Tomášem Halászem, který zamířil do Pardubic, a nejproduktivnějším hráčem Kohoutů v baráži, Davidem Ostřížkem, jehož další štací bude brněnská Kometa. Naopak prvním hráčem, který přibude do olomouckého mužstva, je obránce Martin Vyrůbalík, jenž na Hané už dříve působil. V nejbližších dnech by měl s Olomoucí podepsat smlouvu.
⇒ Halász s Ostřížkem opouštějí Moru

Gólman Tomáš Halász přišel do Olomouce před sezónou 2012/13 ze slovenských Košic. V rámci hostování byl slovenský brankář součástí kohoutího kádru po dvě sezóny, z nichž zejména ta druhá se mu nadmíru povedla.

Během letošní základní části první ligy odchytal Halász 25 utkání, ve kterých si udržel fantastická čísla – průměr 1,63, úspěšnost zákroků 94,32 % a především osm čistých kont. V play-off nezasáhl ani do jednoho duelu, v baráži o extraligu ale košický rodák znovu přispěl k velkému úspěchu Mory.

Nyní se však „Hally“ rozhodl pro změnu, nepohrdl nabídkou Pardubic, kde bude jedním ze členů brankářské dvojice pro sezónu 2014/15.

Druhým hráčem, který v následujícím ročníku nebude oblékat dres Mory, je útočník David Ostřížek. Nejproduktivnějšímu hráči Kohoutů během putování extraligovou baráží (12 bodů – 5+7) skončila smlouva v jeho kmenovém klubu, Třinci. Od příštího ročníku bude třiadvacetiletý forvard oblékat dres Komety Brno.

První posilou Mory je navrátilec Martin Vyrůbalík

Olomoucký klub ale zároveň hlásí i staronovou posilu! Obranné řady Kohoutů vyztuží obránce Martin Vyrůbalík, který už v barvách Mory v minulosti působil.

⇒ Obránce Martin Vyrůbalík je první posilou Mory

Vyrůbalík se poprvé na Hané objevil v ročníku 2006/07 a vydržel zde až do sezóny 2010/11. Nejvíce se hodonínskému rodákovi dařilo v ligovém ročníku 2007/08, kdy si ve 42 zápasech základní části první ligy připsal 27 bodů. Třiatřicetiletý zadák opustil Olomouc v létě 2011, kdy zamířil do slovenské Skalice, kde strávil tři sezóny. V uplynulé sezóně se stal Vyrůbalík druhým nejproduktivnějším zadákem základní části slovenské extraligy, když v 47 utkáních zaznamenal 32 bodů (8+24).

Nyní mu ve Skalici končí smlouva. Naopak nový kontrakt, kterým stvrdí svůj návrat do hanácké metropole, byl měl podepsat v nejbližších dnech.