Ústí předvedlo hodně málo, byl jsem z toho zaskočený, hodnotil výkon soupeře Petr Kolouch

Tomáš Schmiedt
Ú S T Í N/L – V úterý si Mora připsala poměrně snadné vítězství, když nevýrazné Ústí nad Labem přehrála ve Zlatopramen Aréně 3:0. Asistenci u jednoho olomouckého gólu si připsal Petr Kolouch, který se poslední dobou objevuje v dresu Vítkovic i Olomouce. „Na ledě jsem se cítil dobře, i když jsem odehrál šesté utkání v osmi dnech,“ informoval Kolouch o tom, že mu více zápasů během krátké doby nevadí.

Olomouc zatím suverénně projíždí skrz semifinále play-off první ligy hrané proti Ústí nad labem. Na první dvě domácí vítězství navázala Mora triumfem 3:0 na severu Čech. Nyní jsou tak Kohouti už jen bod od postupu do baráže.

⇒ Útočník Petr Kolouch si ve třetím semifinálovém duelu připsal jeden kanadský bod (0+1)

„Jsme určitě rádi, že jsme zápas zvládli, a vybojovali jsme tak ten důležitý bod. Teď máme čtyři mečboly a uděláme vše pro to, abychom zvítězili i ve středu,“ sliboval Petr Kolouch. Ten byl na Hanou zapůjčen z Vítkovic, v jejichž dresu se letos také několikrát představil. Naposledy odehrál duel za mateřský klub v pondělí v rámci extraligového čtvrtfinále, kdy nastoupil proti Zlínu.

„Hned po zápase (pondělním, kdy hrály Vítkovice ve Zlíně) jsme se šli trenéra zeptat, jestli si nemůžeme zahrát za Olomouc, protože každý zápas je lepší než trénink. Určitě jsem se těšil, až za ni naskočím. Na ledě jsem se cítil dobře, i když jsem odehrál šesté utkání v osmi dnech,“ prozradil jednadvacetiletý útočník.

Kohouty zaskočil poměrně slabý výkon jejich soupeře, který doma předvedl mnohem horší výkon, než při předchozích dvou duelech v Olomouci. Severočeši si během utkání vypracovali snad jen tři velké šance, jež stály za povšimnutí.

„Ústí předvedlo hodně málo, až jsem z toho byl zaskočený. My jsme odehráli parádní utkání od první do poslední minuty. Bránili jsme v pěti, snažili jsme se být aktivní, získávali jsme mnoho kotoučů, chodili jsme hodně do protiútoků, ze kterých jsme pak dávali góly. Bylo to super,“ těšilo Koloucha.

Z Mory zazářila ve třetím semifinálovém střetnutí druhá formace. O dva ze tří gólů se postaral Roman Rác, jemuž dvakrát asistoval Michal Vodný a jednou právě Petr Kolouch. Při prvním z jejich gólů sehrála tato útočná formace výtečnou akci kolem Koutského brány, ze které Rác skóroval poprvé.

⇒ HC Slovan Ústečtí Lvi

„Tu akci máme odkoukanou od kluků z Vítkovic. Hráli jsme to už v juniorce, když jsem byl mladší. Roman (Rác) to skvěle trefil. Jsme strašně rádi, že to takhle padlo,“ přiznal bývalý mládežnický reprezentant. Ten se vrátil i ke druhému gólu Hanáků.

„Křižák (Ondřej Kříž) našel na útočné modré Romana (Ráce), který si dal puk s Voďasem (Michalem Vodným), a pak ho zavěsil do prázdné branky.“

Ústí nad Labem zabralo až na začátku poslední třetiny, kdy již prohrávalo 0:3. Jeho tlak ale nebyl moc výrazný, po několika minutách zanikl. „Myslím, že nemělo již co ztratit. Řekl bych, že stáhlo hru na tři lajny, trošku ji oživilo. My jsme se snažili s tím vypořádat, neustále jsme se nabádali k tomu, abychom nepolevovali a abychom prostor před naší brankou dobře čistili. Naštěstí jsme utkání zvládli bez inkasovaného gólu,“ konstatoval Kolouch.

Po většinu utkání měla Mora mnohem více příležitostí, přičemž tři z nich dokázala využít. Zaslouženě si tedy připsala třetí semifinálový bod. „Až na pár výjimek, které tvořily nějaké šance Ústí, jsme měli zápas pod kontrolou. K ničemu jsme Ústí nepustili,“ měl jasno mladý forvard.