Tým z Hané opět po třech zápasech bodoval naplno. V zápase 22. kola vyhrál na ledě nováčka z Českých Budějovic 4:2. Povedené utkání s Motorem prožil útočník Jan Káňa, jenž se do statistik zapsal třemi body za jednu branku a dvě asistence. Olomouci se dařilo i v přesilovkách, hned dvě z nabídnutých početních výhod se jí podařilo využít. „Věděli jsme, že Motor má dobrý pohyb a přesilovky. Podařil se nám vstup do utkání, využili jsme přesilovku pět na tři, ale paradoxně jsme pak během minuty prohrávali,“ řekl přímo po zápase olomoucký trenér Jan Tomajko.

Své svěřence pochválil také za to, že i přes nepříznivý vývoj po první periodě dokázali zabrat a utkání ze stavu 1:2 otočit. Ve druhé třetině nejprve srovnal Lukáš Kucsera a tak po čtyřiceti minutách platil nerozhodný stav. Až ve třetím dějství se skóre přehouplo na stranu hostů. Po trefách Jana Káni a Petra Koloucha Hanáci podruhé v sezoně loupili na soupeřových kluzištích. „Šli jsme si za tím a bojovali. Ve třetí třetině jsme se snažili náskok udržet a při power play soupeře jsme měli i štěstí. Ale šli jsme mu naproti,“ chválil Tomajko.

Z kabiny soupeře: Rukopis trenéra Pešouta je znát

Karlovy Vary už v minulé sezoně svými výkony udivovaly. Rychlý a bruslivý hokej dělal soupeřům týmu Martina Pešouta problémy. Energie si v ročníku 2019/2020 s přehledem pohlídala postup do předkola play-off, ve kterém se střetla s Hradcem Králové. Série se však za stavu 1:1, stejně jako série olomoucká, už nedohrála.

Západočeši vstoupili také do letošní sezony nebojácně. V úvodních 14 zápasech uspěli hned desetkrát, z toho devětkrát za tři body. V tabulce jsou momentálně čtvrtí s devětadvaceti body na kontě. Za třetí Spartou zaostávají jen o dva body, ale oproti pražskému celku mají tři zápasy k dobru. Karlovarská první čtvrtina soutěže byla druhá nejúspěšnější v historii klubu, více bodů stačili Energetici posbírat už jen v sezoně 2007/2008. Karlovy Vary jsou v přepočtu na bodový zisk druhým nejlepším celkem na hostujících kluzištích. V šesti venkovních duelech posbíraly 15 bodů, což znamená, že padly jen jednou. Svou zatím jedinou venkovní porážku si ale budou dlouho pamatovat, v zápase 14. kola totiž prohrály na ledě Mladé Boleslavi vysoko 4:11. Energie se ale po debaklu s Bruslaři vrátila na vítěznou vlnu. O víkendu zdolala Vítkovice i Zlín.

Před sezonou se kádr Karlových Varů zas tak moc nezměnil. Obranu posílili Lukáš Pulpán, Oldrich Kotvan a Libor Zábranský mladší. Novici v řadách útočných jsou Jan Hladonik, Tomáš Redlich a Martin Kadlec. Na výpomoc ze zámoří dorazili také útočníci Jakub Lauko a David Kaše, kteří mají podepsané kontrakty s Bostonem Bruins, respektive Philadelphií Flyers.

Vzájemné zápasy z minulé sezony hovoří jasně pro Olomouc. Hanáci vydolovali ze čtyř zápasů proti Karlovým Varům plný počet bodů. V plecharéně zvítězili 3:2 a 4:2, na západě Čech stejně tak.

Statistiky obou týmů:

TELH 2020/2021
HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc

4. místo
umístění v tabulce
10. místo
42:44 - 29 bodů
skóre a body
26:47 - 14 bodů
Jakub Flek 11b (6+5)
David Kaše 11b (3+8)

nejproduktivnější hráč
Jan Knotek 7b (3+4)
Lukáš Kucsera 7b (4+3)
Jan Káňa 7b (4+3)
Jakub Flek - 6 branek

nejlepší střelec
Lukáš Kucsera - 4 branky
Jan Káňa – 4 branky
David Kaše - 8 nahrávek
nejlepší nahrávač
Jan Knotek – 4 nahrávky
Rostislav Olesz - 4 nahrávky
Petr Šenkeřík 9b (4+5)
nejproduktivnější obránce
David Škůrek 3b (0+3)
Tomáš Dujsík 3b (0+3)
Filip Novotný – 12 záp. (92,20%)
Jan Bednář - 4 záp. (84,38%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 11 záp. (92,16%)
Jan Lukáš - 5 záp. (87,26%)
16,67% - 8. místo
úspěšnost v přesilovce
11,11% - 11. místo
83,33% - 8. místo
úspěšnost v oslabení
81,13% - 11. místo
199 minut
tresty celkem
144 minut

#VšeciSpolu