Úvod patřil Mountfieldu. Ten se na začátku druhé minuty ujal vedení díky přesnému zakončení zadáka Jeremieho Blaina. Záhy dokázal odpovědět Tomáš Dujsík, který vsítil svou první branku v letošním extraligovém ročníku. „Dal jsem gól, avšak místo něj bych raději bral tři body. Dobrý pocit je už dávno pryč. Nyní ve mně výrazně převažuje hořkost z porážky,“ řekl Dujsík otevřeně.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Plecharéna znovu bouřila v 16. minutě, kdy se útočník David Krejčí prosadil pošesté v sezóně. O chvíli později ale hosté srovnali, Lukáš Cingel totiž přesně usměrnil nahození od modré čáry. V následném průběhu hry branka nepadla, přestože si kohouti hlavně ve druhé třetině vytvořili nemalý počet gólových šancí. Nestačila jim ani téměř dvouminutová přesilovka pěti proti třem, při které Lukáš Kucsera jen o pár centimetrů nepropasíroval puk do sítě. Blízko k dalšímu gólu byl i Krejčí, jenž orazítkoval horní tyč.

Zlomový moment nastal zkraje posledního dějství. Hanáci hráli čtyřminutovou početní výhodu, jenže na středovém kruhu se k volnému kotouči dostal Francouz Jordann Perret, který vytáhl výstavní forehandový blafák. „V přesilovkách jsme mohli několikrát odskočit, příležitostí bylo hodně. Utkání jsme měli zlomit na svoji stranu, nicméně soupeř nás nakonec potrestal,“ smutnil osmadvacetiletý rodák z Brna.

Následně navázal: „Poslední branka Hradce se mi těžce hodnotí, poněvadž jsem se na ní podepsal. Puk jsem chytil na bekhend a okamžitě jsem se jej snažil vracet na Petra Koloucha křížem. Perret mi do toho sáhl a následně už ujel. Nečekal jsem, že tam bude tak rychle. V přesilovkách to byla taková směs smůly, možná někdy i nešikovnosti... Složitě se hledají slova.“

Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka si sice v úplném závěru třetí třetiny vytvořili tlak, vyrovnávací branky se už ovšem nedočkali. „Hradec měl lepší nástup. Nám chvíli trvalo, než jsme se do zápasu dostali. Hru jsme poté srovnali, dali jsme i branky, ale utkání rozhodly, jak už jsem říkal, přesilovky. Hlavně ve druhé třetině jsme jich měli hodně, ale bohužel. Musíme je do příštího utkání vypilovat,“ uzavřel Dujsík.