Už jsme potřebovali vyhrát, řekl po utkání s Hradcem Konrád

Petr Procházka
O L O M O U C - Brankář Branislav Konrád byl jedním z hlavních strůjců olomouckého vítězství 3:1 nad silným Hradcem Králové. Hlavně ve druhé třetině svými zákroky podržel své spoluhráče, kteří díky třem brankám Petra Strapáče v posledním dějství těžký duel otočili. „Každé utkání teď pro tým bylo obtížné, tahali jsme za sebou šňůru proher, ani hra nebyla bůh ví jaká. Pro nás je nejdůležitější, že jsme to zvládli,“ líčil brankář Hanáků. Extraliga bude pokračovat až příští týden po reprezentační přestávce.

Královehradečtí se hned od začátku ujali herního kormidla a až na útočný výlet Nahodila s Burianem, který první jmenovaný zakončil těsně vedle, měl domácí gólman co dělat. Kohouti přežili všechna oslabení, jenže pár vteřin po návratu Škůrka na ledovou plochu vypálil mezi kruhy Oskaris Cibulskis a trefil se přesně mezi betony Konráda. „Každá porážka sráží tým níže a níže. My jsme se snažili pořádně připravit, oni mají výborný mančaft, rychlé hráče, kteří se těžko brání. Bohužel dokázali využít úvodního náporu, ale k ničemu dalšímu už naštěstí nedošlo,“ uvedl Konrád.

Nápor hostí pokračoval i po vstřelené brance, ale pozorný gólman a skálopevná obrana Lvy do ničeho nepustili. Hradec na domácí vlétl i po první přestávce a obléhání Konrádovy svatyně trvalo skoro pět minut. Bezchybný gólman však stále držel naděje svého týmu vysoko. „Hrozně důležité bylo, že jsme bez újmy přežili oslabení. Kdybychom dostali další gól, už by to bylo těžké. Bojovali jsme, šli do toho po hlavě a i když to třeba nebylo úplně nejkrásnější na pohled, získali jsme tři body, což pro nás v současné situaci bylo zásadní,“ svěřil se slovenský brankář.

Tomajkovi svěřenci se zlepšili až těsně před druhým klaksonem a svou aktivní hru si přenesli i do poslední dvacetiminutovky. Jejich snažení vyvrcholilo v sedmačtyřicáté minutě, kdy do Irglova nahození naprosto přesně strčil hokejku Petr Strapáč a rozjásal celou halu. „Snažil jsem se všechno chytit, nevymýšlel jsem, jak je to těžké. Poslední zápasy jsou dostal hodně gólů, takže jsem rád, že jsem kluky konečně podržel. Hráli jsme trochu více z defenzivy, museli jsme se poučit po přídělu od Třince, který byl hlavně ve druhé třetině skoro nezastavitelný,“ komentoval šťastný Konrád.

Následovala pasáž hry, kdy se soupeři předbíhali ve vyložených šancích. Jednou se málem radovala Olomouc, podruhé zase Hradec. Veselejší nakonec byli domácí, když svou druhou trefu přidal přesnou ránou hrdina utkání Petr Strapáč. „Nejhorší asi bylo, když rozhodčí šli k videu. Já jsem to tam nějak vykopl betonem. Myslel jsem si, že to bylo před čárou, ale v té rychlosti nikdy přesně nevíte. Na druhou stranu, čím více je střel, tím lépe se gólmanovi chytá. Samozřejmě to nemůže být extrém, rozdíl je střela a šance. Proti Hradci jsem se cítil dobře, byl jsem v tempu celou dobu,“ prozradila olomoucká jednička.

Petr Strapáč byl i nadále při chuti a šanci na hattrick vycítil po odvolání hradeckého strážce branky Brandona Maxwella. Nejprve prohrál bruslařský souboj s hostujícím bekem, o pár okamžiků později však přeci jen mohl slavit, když rozvlnil zcela osamocen hradeckou síť potřetí. „Všichni jsme potřebovali takový zápas, není to jen o mně, ale o psychice celého týmu. Teď je reprezentační pauza, musíme dát hlavy dohromady, říct si, co bylo špatné, co dobré a potom na to zase vlétneme. Bohužel mě dost bolí prst, ani ho neohnu. Není to nic příjemného, ale snad to nebude nic závažného. Ztratili jsme spoustu bodů, takže musíme tvrdě pracovat,“ sdělil Branislav Konrád.