Už máme jiný cíl, a to udržet první šestku, řekl rozhodně Jan Jaroměřský

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po utkání na východě Čech se Kohouti mohli znovu radovat z výhry. Už po první třetině vedli Hanáci o dvě branky, a i když domácí Olomouc ještě pořádně potrápili, byla to právě Mora, která se radovala ze zisku tří bodů, Konrád navíc z čistého konta. Pod olomoucký úspěch se brankou podepsal i Jan Jaroměřský, nejlepší hráč na straně Olomouce. Kohouti navíc mají po zápase s Dynamem jisté předkolo play-off, vyhlíží ale ještě trochu jiný cíl.

Honzo, po první třetině jste vedli už 2:0, nakonec jste si připsali výhru ještě o branku vyšší a s čistým kontem, jak hodnotíte utkání?
Tohle se mi hodnotí krásně. Odvézt tři body, navíc z venku, zvlášť po tom, co jsme teď moc nebodovali, je vždycky zlaté. Ještě kdyby dopadly zápasy týmů za námi tak, abychom se trochu odlepili, bylo by to lepší, ale pro nás je každá výhra v této sezóně důležitá. A že se to povedlo v Pardubicích, toho si samozřejmě ceníme.

⇒ Obránce Jan Jaroměřský

Autorem druhé branky jste byl právě vy, jak padla?
Jsem rád, že jsem pomohl týmu k výhře brankou. Chtěl jsem nahrát, ale pak jsem udělal pěknou kličku a zkusil jsem vystřelit. Jak se tak brankář přesouval, už jsem si myslel, že by to mohl být gól. Pak jsem jen viděl, jak to tam projíždí a už jsem slavil (smál se). Ebi (Jan Eberle) byl šťastný, protože měl po sto letech nahrávku. Samozřejmě jsem měl radost. Vždyť je to krásný pocit, vyhrávat. Navíc Braňo (Branislav Konrád) nedostal gól, my taky ne, kluci nějaké dali.

Není to tak dávno, kdy jste zmínil, že se svou produktivitou nejste příliš spokojený, změnilo se něco?
Dal jsem dva góly, a to za 46 kol opravdu není moc, ale já se soustředím hlavně na bránění a pomoc dozadu. Některým jiným obráncům to tam zase padá. Pavel (Skrbek) s Martinem (Vyrůbalíkem) mají bodů tolik, že by mi mohli půjčit (smál se). O to je pro mě gól cennější, když jsem takový sváteční střelec. Ale třeba se to zlomí.

Od poloviny zápasu to ale trochu vypadalo, jako by začaly docházet síly, jak jste to viděl vy?
Zápasů teď je a ještě bude hodně. Když se hraje pořád na výsledek o jeden nebo dva góly, nikdy nám tam nepadne sedm nebo osm branek, musíme makat celých šedesát minut. Teď se navíc hraje a bude hrát obden nebo dva a tato část sezóny je opravdu důležitá. Možná to bylo unavené, ale myslím, že to nikdo moc nepociťuje.

Podepsal se na zápase i fakt, že Pardubice nehrají v optimální formě? Ovlivnilo to nějak i vás?
Je těžké soudit. Neměli špatný začátek utkání. Nebylo jednoznačně vidět, že by na tom byli tak špatně. Samozřejmě to, že nám tam padly dva hezké góly, bylo důležité a je to asi trochu nalomilo. Myslím, že se náš výkon od druhé třetiny zlepšil a hráli jsme to, co chceme hrát a co nám celou sezónu pomáhá. Za dva dny zase osmnáct hodin přes celou republiku (řekl v nadsázce) a zápas začíná od nuly. Na každé utkání se musíme maximálně připravit a v něm se koncentrovat.

Jestli byl cíl vyhnout se baráži, tak teď už je jiný, a to udržet první šestku. Bude to ale samozřejmě hodně těžké. S takhle ne zrovna širokým kádrem ty síly možná budou ubývat, ale nebudeme si stěžovat, že by chyběly. Připravíme se na to a budeme chtít každý zápas vyhrát. Tak to ale bylo celou sezónu. I když to třeba někdy fyzicky ani psychicky nebylo ideální, nikdy to nebylo o tom, že bychom se na utkání nepřipravili. Proto se také držíme tam, kde se držíme. Užívejme si to a buďme vděční, že tu nebudeme muset být do dubna, pokud nebudeme hrát finále. Což by také bylo hezké.

Po utkání v Pardubicích máte jistou minimálně účast v předkole play-off, můžete se ale dostat také rovnou do čtvrtfinále. Především se ale nemusíte bát play-out nebo baráže, jak velká je to úleva?
Je to úleva, ale my chceme za každou cenu udržet šestku. Můžeme v předkole dostat Kometu nebo Třinec, a pak to může být všelijaké. My se proto díváme jen dopředu a chceme udržet umístění. Ideálně se dostat ještě výš, co by ne. Chceme si to užít, protože loni to bylo opačně, ale teď je to dobré.