Už nesmíme dostávat tak laciné góly, ví Dominik Cach

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoučtí junioři odehráli před vánočními svátky poslední dva zápasy letošního roku. Kohouti na svém ledě přivítali po necelém týdnu v odvetě Slavii a Kladno. Zatímco v utkání se Slavií se Hanáci radovali z druhé výhry, na kladenské Rytíře ani v odvetě nestačili. Dva góly si v duelu s pražským výběrem připsal Dominik Cach. Olomoucký útočník už se však soustředí na nadcházející kola.

Těsně před vánočními svátky odehráli junioři další dvě utkání. Po necelém týdnu se znovu utkali se Slavií a Kladnem, tentokrát ale na vlastním ledě. I podruhé Kohouti Slavii porazili, tentokrát ale 5:4, o den později ale třetí třetina rozhodla o tom, že tři body za výhru 5:2 zůstanou Kladnu.

⇒ Útočník Dominik Cach

„Se Slavií se pereme o poslední, nebo spíš předposlední místo, takže jsme ji chtěli porazit, abychom se dostali před ni a nevypadalo to tak strašidelně. Na Slavii nás bylo sice málo, ale i když nás bylo jen třináct, soupeře jsme přebruslovali, vyhrávali jsme souboje, hodně jsme chodili do brány, a pak nám to tam spadlo. Doma to bylo podobné. Začali jsme dobře, hned jsme dali gól a na to navázali druhým. Vedení 2:0 už bylo pěkné, a i když nás trochu dotáhli, dokázali jsme to zvládnout,“ oddechl si Dominik Cach.

Zdá se, že Slavia Kohoutům jako soupeř vyhovuje. Olomoučtí porazili sešívané v Edenu 3:1, a to dokonce ve velmi oslabené sestavě, doma pak šlo o vyrovnanější utkání, Hanáci si ale nenechali utéct body ani před vlastními fanoušky. „Asi to tak bude. Nejspíš jsme se víc semkli, a i když nás bylo jen třináct, hráli jsme hodně týmově,“ chválil hráč, který v Olomouci působí druhým rokem v rámci hostování.

Naopak Kladno mezi oblíbené soupeře Olomouce zřejmě patřit nebude. Na kladenském zimním stadionu udrželi Kohouti s Rytíři krok jen v první třetině, pak dostali tvrdou lekci z produktivity a z Kladna odjížděli s prohrou 2:8. V domácím prostředí vydržel vyrovnaný stav až do začátku třetí dvacetiminutovky, tu ale ovládli Kladenští třemi góly a rozhodli o svém dalším triumfu. „Kladno je šikovnější na puku, má navíc dva hráče, kteří umí dlouho podržet puk. Většinou to dotáhnou do nějaké velké šance a na rozdíl od nás je proměňují,“ mrzelo olomouckého útočníka.

Složení jednotlivých pětek a především útočných trojic se neustále mění. Dominik Cach tak nově nastupuje s dalším z Dominiků, a to kapitánem Dominikem Markem a zatím ještě starším dorostencem Martinem Pěchou. „S Pěchym (Martinem Pěchou) se mi hraje dobře. Známe se dlouho, už asi od šesté třídy. Je to výborný hokejista, kterému to hokejově přemýšlí. Stejně tak se hraje i s Dominikem (Markem),“ usmíval se a dodal, že vlastně nastupuje se dvěma kapitány. Martin Pěcha totiž nosí kapitánské céčko ve starším dorostu.

Osmnáctiletý útočník si během utkání se Slavií připsal dva góly, v zápase s Kladnem na body sice nedosáhl, přehlédnout ho na ledě ale rozhodně nešlo. „Proti Slavii to bylo dobré, ale v zápase s Kladnem už jsem cítil, že jsem unavený, protože o víkendu jsme byli na tripu, pak jsem hrál za Uničov. Už jsem to cítil v nohách, takže to tak dobré nebylo,“ přiznala olomoucká desítka.

Ještě v pátek ráno absolvovala ta část juniorů, která nevyrazila před svátky domů, trénink. Vzhledem k blížícím se Vánocům ale probíhal trénink v trochu odlehčené atmosféře. Další zápas čeká juniory až na začátku ledna, kdy znovu vyrazí na dvoudenní trip. Co se musí do té doby změnit? „Na Vánoce budu doma s rodinou, pak ale máme tréninky a musíme se už připravit na další zápasy. Už nesmíme dostávat tak laciné góly a nesmíme být tak často vylučovaní, to především,“ řeklo rozhodně levé křídlo.