Uzdravený Martin Janáček: Bylo těžké vrátit se zpět do tempa

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - V posledních dvou letech stabilní obránce olomouckého celku Martin Janáček nevstoupil do letošní sezóny zrovna nejšťastněji, kvůli zranění musel vynechat úvodních osmnáct kol. Poté kromě pomoci v defenzivě Mory také v rámci střídavých startů nastupuje v dresu druholigového Valašského Meziříčí. „S prostorem, který dostávám ve Valašském Meziříčí, jsem maximálně spokojený,“ libuje si Janáček při povídání o své štaci u týmu Bobrů.

Martin Janáček si v závěru letní přípravy při přípravném duelu ve Skalici zlomil čelist, začátek sezóny 2011/2012 ho tak minul. „Bylo hodně těžké získat zpět nabytou formu, ale usilovně jsme trénovali, takže jsem se do ní postupně během času dostával,“ vrací se dvaadvacetiletý obránce ke svému zranění z konce srpna.

Jakmile se uzdravil, vyřídilo vedení klubu olomoucké osmadvacítce střídavé starty do Valašského Meziříčí, kde stále ještě někdy vypomůže. „Se svým působením ve Valašském Meziříčí jsem spokojený, dostávám hodně prostoru,“ komentuje své vystoupení u Bobrů, přičemž si také dovolí porovnání kvality první a druhé ligy.

⇒ Martin Janáček

„Druhá liga je určitě pomalejší, máme více času na nahrávku, moc se nenapadá. V první lize tolik času nemáme, musíme kotouč dávat rychle útočníkům dopředu,“ všímá si rozdílu mladý bek.

Janáček ale po svém zranění už také docela pravidelně nastupuje za seniorský tým Kohoutů, poslední klání sehrál těsně před Vánoci, kdy se Mora střetla na svém ledě s Mostem. „Vždy se hraje hůře s celky, které jsou níže postavené. Trenéři nám říkali, že zápas nebude jednoduchý, že soupeř bude vyčkávat na svou šanci. My jsme ale duel úspěšně zvládli a jsme rádi za tři body,“ hodnotil souboj s posledním mužstvem první ligy Janáček, který se také nachomýtl k první brance Olomouce.

„Bek vyhodil puk po mantinelu, Roman Rác ho tečoval ke mně na modrou. Já jsem kotouč nahodil na bránu a Peťa Kolouch ho do ní pěkně tečoval. Gólman neviděl vůbec nic,“ popsal úvodní trefu svého mužstva.

Janáček také připustil, že právě teč jeho spoluhráče z útoku se na celé akci podepsala nejčitelnějším písmem. „Myslím, že ta teč byla hodně důležitá, moje střela by totiž jinak šla do tyče, nebo kousek mimo bránu. Ale Peťa stál dobře před brankou a tečoval kotouč parádně.“

Olomoučtí hráči byli sice varováni před soupeřovými početními výhodami, avšak Most toho v duelu moc nepředvedl. „Už před utkáním jsme si říkali, že soupeř má docela nebezpečné přesilovky, takže si na ně musíme dát pozor. Myslím si ale, že jsme Most k vážnějším šancím nepustili, a po zásluze jsme tak vyhráli,“ potěšilo mladého beka.

Další klání za Moru může Janáček odehrát už 4. ledna, kdy Kohouti vyráží bojovat o body do Hradce Králové. Doma se pak Hanáci představí v sobotu 7. ledna v krajském derby proti Šumperku.