Zkušený centr Juraj Mikúš zkusil své štěstí v Olomouci po tom, co jej dva roky trápily vleklé zdravotní problémy. Na Hané se mu ale, často i po boku bratra Tomáše, dařilo. Ve 33 zápasech si připsal devět gólů a třináct asistencí a stal se třetím nejproduktivnějším hráčem Olomouce v základní části. Pak jej ale ze hry vyřadilo zranění. Po konci sezóny se třicetiletý útočník rozhodl pro změnu, a tak v Olomouci pokračovat nebude.

V dresu Kohoutů se už nebude prohánět ani mladší z bratrů Mikúšových. Třiadvacetiletý Tomáš Mikúš odehrál na Hané dvě sezóny, v té první nechyběl ani v jediném zápase a připsal si 16 bodů, o rok později však i jej trápila zranění, a tak nastoupil jen ke 39 utkáním. Během nich dvakrát překonal brankáře soupeře a pětkrát na gól přihrál. Odchovanec Skalice se však na prodloužení smlouvy nedohodl.

Dalším útočníkem, který v následujícím ročníku dres Olomouce oblékat nebude, je Tomáš Fořt. Pětadvacetiletý forvard přišel na Hanou před sezónou z tehdy ještě prvoligového Šumperka, kde s 58 body ovládl bodování Draků. V Olomouci se mu však nedařilo tak, jak by si představoval a během 42 zápasů základní části a šesti během play-out si připsal celkem osm bodů za čtyři góly a čtyři asistence. Odchovanec Moravské Třebové působil v Olomouci v rámci hostování ze Zlína, které nebylo prodlouženo.

Odchody se týkají také olomoucké obrany. Pavel Skrbek přišel do Olomouce už před sezónou 2014/2015 a v následujících dvou letech patřil k oporám Kohoutů. S pětadvaceti body v prvním roce a dvaadvaceti v tom druhém, se stal jedním z nejproduktivnějších hráčů Hanáků. Během minulé sezóny však nastoupil k jedinému utkání, do těch dalších jej dlouhodobé zdravotní problémy už nepustily. Vedení klubu a zkušený zadák se tak dohodli na ukončení spolupráce.

Všem odcházejícím hráčům děkujeme za odvedené výkony na ledě a reprezentaci klubu mezi mantinely i mimo ně. Do budoucna přejeme hodně štěstí v dalších působištích!