V Olomouci končí tři hráči: Vrána, Haas a Pšurný

O L O M O U C - Tři hráči, kteří v právě skončené sezóně působili v HC Olomouc, již nebudou oblékat dres Mory. Z kádru trenérů Fialy a Tomajka vypadli obránce Patrik Vrána a útočníci Radim Haas s Michalem Pšurným. "Tito hráči už u nás působit nebudou. Za práci odvedenou v Olomouci jim děkujeme. Co se týká dalších jmen, vše je zatím v jednání," uvedl generální manažer HC Olomouc Erik Fürst.
⇒ Patrik Vrána

Dvaadvacetiletý obránce Patrik Vrána přišel do Mory z Piešťan až v lednu 2012. Vidět ovšem příliš nebyl. V základní části nastoupil do sedmi zápasů a nepřipsal si v nich žádný kanadský bod. Velmi blízko však byl hned při svém prvním zápase na ledě Kadaně, kde bombou z mezikruží trefil břevno.

V play-off potom sice s týmem na zápasy jezdil, ale pouze zahříval střídačku v roli náhradníka a do statistik mu nepřibyl ani jeden start.

V Olomouci v sezóně 2011/2012: 7 zápasů, 0 gólů, 0 asistencí, +/- bodování -3, 4 trestné minuty.

⇒ Michal Pšurný

Šestadvacetiletý útočník Michal Pšurný byl v základní části třetím nejproduktivnějším hráčem Mory. Ve 49 startech dal dohromady 32 kanadských bodů (7 gólů + 25 asistencí).

Vyřazovací boje mu však vůbec nevyšly. Ve dvanácti zápasech se bodově neprosadil.

V Olomouci v sezóně 2011/2012: 61 zápasů, 7 gólů, 25 asistencí, +/- bodování +10, 24 trestných minut.

⇒ Radim Haas

Jednadvacetiletý forvard Radim Haas, který patří Havířovu, přišel na Hanou v létě 2010. Ve své první sezóně nastupoval především za juniorku, více šancí v áčku dostal až v právě skončeném prvoligovém ročníku.

Ve 27 zápasech nasbíral Haas 9 bodů za gól a osm asistencí. V play-off přidal mladý útočník ještě jeden start. Jedinou branku za áčko Mory vstřelil při utkání proti Šumperku.

Radimovi však patří velké poděkování především za práci v juniorce, které výrazně dopomohl v sezóně 2010/2011 k důležité záchraně.

V Olomouci v sezóně 2011/2012: 28 zápasů, 1 gól, 8 asistencí, +/- bodování +7, 2 trestné minuty.