V letošním roce naposled do Liberce. Urvou Kohouti proti úřadujícím mistrům výhru?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – V letošním roce naposled nasednou Kohouti do autobusu a vyrazí na dlouhou cestu až na sever Čech. V liberecké Home Credit areně vyzvou domácí Bílé Tygry, se kterými mají v probíhajícím ročníku zatím vyrovnanou bilanci. Kohouti zatím odehráli s Libercem pouze domácí utkání, jednou brali dva body, jednou zůstali bez gólu i bez bodů. Misky vah chtějí ale nahnout na svou stranu. Zda se jim to podaří zjistíte v pátek od 18 hodin.

Kohouti sice v utkání se silným Třincem dvakrát vedli, po šedesáti minutách se ale museli smířit s těsnou 2:3. „Myslím si, že to byl z naší strany dobrý výkon. Chybělo možná trochu štěstíčka, aby z našich šancí, které jsme měli, padl gól. Kdyby se nám podařilo dát gól v závěru, brali bychom aspoň bod nebo dva. Takhle jsme bez bodu,“ mrzelo Viléma Buriana.

⇒ Útočník Vilém Burian

Do vedení poslal Kohouty právě urostlý útočník, znovu se tak potvrdilo, že čtvrtá lajna není v Olomouci jen do počtu. „Podle mě se naše spolupráce zlepšuje. Už víme, jak spolu hrát. Určitě je to lepší, ale není to moc platné, když nesbíráme týmové body. Měli bychom se víc prosazovat v koncovce, protože v tom máme velké rezervy. I když si šance připravíme, gólů je z nich strašně málo, takže pořád ještě máme na čem pracovat,“ přiznal osmadvacetiletý hokejista.

Po nevyrovnaných výkonech Hanáci sahali po bodech a přesto, že Třinec pořádně potrápili, tabulkou se propadli o příčku níž. „Jsme zklamaní, že jsme body z takového zápasu neurvali. Za ten výkon jsme nějaké určitě brát měli. Bohužel nám tam ale spadl o gól víc a už jsme na to nedokázali reagovat. Výkon povzbudivý, ale když nemáme žádné body, na psychice se to nějak neodrazí,“ řekl zklamaně.

O dva dny později čeká Olomouc další aspirant na titul, úřadující mistři z Liberce. Se Severočechy mají Kohouti zatím vyrovnanou bilanci. Bílé Tygry jednou těsně porazili, podruhé na tým z Podještědí nestačili. Jak bude podle Buriana vypadat třetí duel? „Je to hodně těžký soupeř, zvlášť doma. Určitě budou hrát agresivně a rychlý, bruslivý hokej. Nejedeme se tam ale jen zúčastnit, chceme vydolovat nějaké body. Když se to nepovedlo teď, proč by to nešlo v Liberci,“ usmíval se hráč nosící dres s číslem 24.

Utkáním s Libercem končí kolotoč pěti zápasů v jedenácti dnech. Náročný program ale většině hráčů vyhovuje. „Není to špatné. Jsme víc v zápasovém tempu a rozhodně mi to nevadí,“ dodal závěrem.

Z KABINY SOUPEŘE: Liberec nastoupí v posledním utkání roku netradičně ve zlatém

Liberečtí Bílí Tygři mohou být i s letošní sezónou zatím velmi spokojení. Zdá se, že se u Severočechů mistrovská kocovina nekoná a drží se na druhém místě jen o bod za vedoucím Třincem. Liberec letos znovu potvrdil svou sílu dvanáctikolovou šňůrou výher, pak ale přišlo drobné zaváhání. V posledních čtyřech kolech však Tygři znovu nepoznali hořkost porážky.

Oporou v brankovišti Liberce je Roman Will, který odchytal 22 utkání a s úspěšností 94,28 % a průměrem 1,47 gólu na zápas je nejlepším brankářem extraligy. Tabulku bodování Libereckých vede Petr Jelínek, který nasbíral 24 bodů a s deseti góly je nejlepším střelcem Bílých Tygrů. O čtyři body méně má teprve devatenáctiletý Dominik Lakatoš. Člen české dvacítky vstřelil devět gólů a na jedenáct přihrál. Liberci ale bude nějakou dobu chybět, před startem mistrovství světa se totiž v Kanadě zranil.

Shodně osmnáct bodů mají na svém kontě Branko Radivojevič a Radim Šimek. Kapitán Liberce je se čtrnácti nahrávkami nejlepším asistentem, přidal ještě čtyři góly. Obránce Radim Šimek je s 8+10 nejlepším bekem Liberce.

Liberec pojal poslední utkání letošního roku netradičně. Úřadující mistr si chce připomenout úspěšnou loňskou sezónu, a tak do zápasu s Olomoucí nastoupí ve speciálních zlatých dresech, které budou posléze vydraženy. Výtěžek půjde na podporu mládežnických týmů Liberce. Kromě dresů současných hráčů A týmu Bílých Tygrů se budou dražit i dresy se jmenovkami a čísly opor, které v uplynulém ročníku výrazně pomohly k zisku titulu.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Filip Pešán
Kapitán: Branko Radivojevič
Hala (kapacita): Home Credit arena (7 500)
Poslední utkání: Výhra nad Zlínem 3:2

SOUPISKA Liberce