V patách Romanu Szturcovi

Miroslav Fantal
O L O M O U C - Je mu teprve 21 let, ale v extralize si připsal už téměř sto startů, ve kterých získal přes dvacet kanadských bodů. Řeč je o vítkovickém mladíčkovi Romanu Szturcovi, který v současné době pomáhá olomouckým kolegům v první lize. A právě na odchovance ostravského hokeje jsme se zaměřili v dalším vydání našeho seriálu „V patách…“.

V rámci sedmnáctého kola přivítali Hanáci na domácím kluzišti soupeře z Třebíče. Kohoutům se sice podařilo do utkání nastoupit ve velkém stylu, když už po osmi minutách vedli 2:0. Soupeř však dokázal dvakrát srovnat stav utkání a ve třetí třetině třemi brankami otočil průběh zápasu.

Ice-time - 17:13
Střely - 2 (na branku), 5 (mimo, tečované)
Přihrávky - 5 (přesné), 4 (nepřesné)
Souboje - 8 (vyhrané), 3 (prohrané)
Vhazování - 1 (vyhrané)

„Zápas se těžko hodnotí. Vedli jsme o dvě branky, ale pak jsme soupeře nechali srovnat. Potom jsme se sice opět dostali do vedení, ale Třebíč to dokázala otočit a my jsme už jen dotahovali,“ shrnul vývoj utkání Szturc.

Pro vítkovického hráče to byl třetí start v olomouckém dresu. A v každém z trojice utkání se objevil v jiné lajně. Proti Horákům nastoupil po boku Jiřího Řípy a kapitána Richarda Brančíka. „Náš útok byl určitě silný. Řípa i Brančík jsou oba výborní hráči. Bohužel jsme zrovna my dostali dva góly, takže to nebyla žádná sláva. Zápas se mi hodnotí opravdu špatně,“ vyjádřil zklamání z výkonu své lajny.

Roman Szturc
Během zápasu se Roman Szturc dostával na led pouze ve hře v plném počtu. I tak ale dokázala olomoucká devadesátka nasbírat přes sedmnáct minut pobytu na hrací ploše. „Do hry jsem se dostával poměrně často, hrál jsem dost. Se svým výkonem ale nemůžu být spokojený,“ shrnul úspěšnost svého ice-timu.

Za dobu svého účinkování na ledové ploše se dostal Szturc celkem sedmkrát ke střele. Zatímco dvakrát přímo ohrozil třebíčskou klec, pětkrát letěl puk mimo tři tyče nebo byl zblokován. V dalších dovednostech byl však Szturc úspěšnější. Z devíti přihrávek, které za utkání rozdal, dokázal pětkrát najít spoluhráče. V osobních soubojích pak měl jednadvacetiletý hráč navrch. Vítězně vyšel hned v osmi případech.

Mladý vítkovický útočník má za sebou nejen tři sezóny strávené v extralize, ale také několik odehraných utkáních v druhé nejvyšší soutěži. Před působením v Olomouci se Szturc objevil také v dresu Poruby, Havířova či Jihlavy. „V extralize jsou hráči mnohem vyspělejší. Je tam větší systém a hlavně vysoká kvalita. V první lize hrají spíše mladší kluci, a proto se může hra zdát rychlejší,“ porovnal nejvyšší hokejové soutěže u nás.

V příštím utkání zajíždí Hanáci na led rozjetého Havlíčkova Brodu, kde to jistě nebudou mít svěřenci trenérů Fialy a Tomajka rozhodně jednoduché. Zdali v utkání uvidíme i Romana Szturce není zatím jisté. „V dalším zápase určitě budu hrát,“ potvrdil svou účast v Kotlině. „I když těžko říct. Je to na dohodě obou klubů. Já budu jen rád, když budu moct hrát a hrát,“ doplnil.

FOTO: hc-vitkovice.cz

Příště vybíráte hráče vy!

V příštím domácím utkání přivítají Hanáci tým Berouna. I při tomto utkání budeme pečlivě sledovat jednoho vybraného hráče. Jeho volbu můžete ovlivnit i Vy! Stačí napsat vzkaz se jménem hráče, kterého si přejete podrobně sledovat, na náš e-mail vpatach@hc-olomouc.cz. Uzávěrka Vašich hlasů je v 16:00 v den utkání.