V plecharéně je možné všechno, usmíval se po výhře nad Zlínem Richard Diviš

Karolina Martinková, David Jahoda
O L O M O U C – Poprvé v extraligové sezóně se v zápasovém dresu olomouckých Kohoutů ukázala i stálice z minulých let, útočník Richard Diviš. Ten byl zařazen po boku Erika Hrni a Pavla Patery do první formace a trenérům se odvděčil vstřelenou brankou, čímž pomohl k velkolepému obratu proti Zlínu. „V plecharéně se někdy dějí zázraky,“ říkal spokojeně Diviš.

Celkem 5323 fanoušků sledovalo v olomoucké plecharéně oku lahodící zápas třetího kola Tipsport extraligy mezi Olomoucí a Zlínem. Mora prohrávala v utkání 0:2, přesto však střetnutí dotáhla do vítězného konce, a do tabulky si tak připsala tři body za premiérovou výhru v soutěži.

⇒ Útočník Richard Diviš

Jak už ale bylo řečeno, výhra se nerodila snadně. „Myslím, že jsme v první třetině nezačali zase tak špatně, měli jsme v ní čtyřminutovou přesilovku. I když si myslím, že byla docela solidně odehraná, branku jsme nedali. Pak jsme zničehonic prohrávali o dvě branky, trochu na nás spadla deka, nevěděli jsme, co na soupeře hrát,“ hodnotil útočník Richard Diviš nepříliš zdařenou úvodní část.

Ale právě Richard Diviš, který se v extraligové sezóně dostal do zápasového vytížení vůbec poprvé, dokázal ještě před první sirénou snížit na rozdíl jedné branky, čímž možná dost výrazně ovlivnil další průběh moravského klání.

„Naštěstí se nám nějakým způsobem podařilo ‚domlátit‘ první gól, který nás za bouřlivého povzbuzování posadil na koně. Poté jsme věděli, že jsme tady u nás schopni udělat cokoliv. Byli jsme odměnění tím, že jsme vyhráli a získali jsme tři body. Nemusí se to podařit pokaždé, ovšem v plecharéně se někdy dějí zázraky,“ usmíval se radostně útočník s číslem 19 na dresu.

Ve svém prvním zápase dostal Diviš prostor v první formaci, což jej bezesporu potěšilo. Na okamžik, kdy poprvé v sezóně 2014/15 obleče zápasový dres, se nemohl kladenský odchovanec dočkat. „Na zápas jsem se těšil. Předtím to bylo pro mě trochu takové smutné, protože jsem se těšil na první zápas, věděl jsem, že bude bouřlivá atmosféra. O to víc jsem si to užil proti Zlínu,“ hovořil „Divoch“.

Zlínští jsou úřadujícími mistry Tipsport extraligy. Padla na toto témě před utkáním v kabině nějaká řeč? „Moc jsme se o tom nebavili. Téměř každý protivník je pro nás momentálně nový, celkově je to taková nepopsaná kniha a musíme si to teprve všechno osahat. Věděli jsme, co se o Zlínu říká, a to se do puntíku potvrdilo, to viděl asi každý. O to více si tohoto vítězství ceníme, navíc, když to bylo takhle těsné,“ hodnotil střetnutí, po kterém se plný olomoucký zimní stadion mohl radovat z výhry 3:2.