V přípravě jsme si dokázali, že jsme silný tým! hlásí Burian

Martin Vavruša
D U B N I C A N A D V Á H O M – Poslední přátelské utkání před novou sezónou už je minulostí, Hanáci v něm předvedli fantastický obrat v posledních minutách, kdy se jim podařilo vstřelit čtyři branky! Mužem, který odstartoval spanilou jízdu kohoutů, byl Vilém Burian, jenž v padesáté minutě otevřel střelecký účet olomouckých hráčů. „Zlepšili jsme pohyb, agresivně napadali a začali jsme vyhrávat souboje,“ vysvětlil po zápase.

K poslednímu přípravnému zápasu zamířili kohouti na zimní stadión v Dubnici nad Váhom, kde měli podruhé změřit síly s trenčínskou Duklou. Zápas pro ně ale nezačal vůbec dobře, už po dvaceti minutách prohrávali 0:3. „Nevím, čím to bylo, ale začali jsme hrozně špatně. Trenčín nás přehrával, byli jsme všude o krok pozadu a prohrávali jsme souboje. Braňo (Branislav Konrád) nás ještě dost podržel,“ zpytoval svědomí Vilém Burian.

Navzdory nepříznivému skóre se ale přece jen nakonec mohli Hanáci radovat z vítězství. Na poslední minuty zápasu si totiž připravili velkolepý obrat! „Druhá třetina byla lepší. Hra se vyrovnala, ale ještě jsme se nedokázali prosadit. Ve třetí části jsme do toho vlítli a v posledních deseti minutách se nám podařilo zápas otočit. Zlepšili jsme pohyb, agresivně napadali a začali jsme vyhrávat souboje, z toho pak pramenily ty góly,“ vysvětlil zvrat v zápase autor první branky.

„Honza Švrček na mě skvěle poslal střelu na teč, kterou gólman sice chytil, ale dostal jsem se ještě k dorážce, na kterou nedosáhl,“ popsala olomoucká čtyřiadvacítka svůj gólový příspěvek.

Celkově s přípravou byl urostlý útočník spokojený. „Asi nikdy nebude všechno perfektní a budeme pořád na něčem pracovat, ale myslím, že jsme si v přípravě dokázali, že jsme silný tým a budeme velkou překážkou pro každého soupeře!“ burcoval Vilém Burian.