V první třetině jsme si nezasloužili být na ledě, zlobil se Tomáš Fořt

Martin Vavruša
O L O M O U C – Do nedělního utkání s Pardubicemi vkročili Kohouti levou nohou a rychle nabrali čtyřbrankovou ztrátu, kterou už nedokázali dohnat. „Vůbec se nám nepovedl vstup do první třetiny. Hráli jsme špatně a soupeř toho využil, aby dal čtyři branky, což se nám na rozdíl od zápasu v Mladé Boleslavi už nepodařilo dohnat,“ litoval Tomáš Fořt.

Neuplynuly ještě ani tři minuty zápasu, když šly Pardubice do vedení, které během dalších jedenácti minut ještě navýšily na čtyři branky. „Hráli jsme moc laxně, nezodpovědně. Čas od času se stane, že tak hrajeme a ostatní si toho stěží všimnou, protože se to nijak nevymstí, tentokrát to tak bohužel nebylo,“ zpytoval svědomí olomoucký útočník.

Do druhé třetiny však nastoupil úplně jiný tým, který chtěl ukázat, že zápas ještě není u konce. „O přestávce jsme si řekli, že když už jsme tak pokazili začátek, tak to nesmíme vzdát a hlavně kvůli fanouškům, protože tohle si nezasloužili. Do té doby jsme neměli právo být na ledě, naštěstí jsme potom zatnuli zuby a ve zbylých dvou třetinách předvedli, že i my ten hokej hrát umíme,“ vracel se k náhlé změně hráč s jednašedesátkou na zádech.

⇒ Útočník Tomáš Fořt

Velký podíl na tom měla také právě Fořtova formace, která pak začala dostávat prostor i v přesilových hrách. „Měl jsem na holi tutovku, když jsem stál mezi kruhy, ale netrefil jsem to. Taktéž Vilda a Hermoš (Vilém Burian, Jakub Herman). Tak k čemu nám to je, ať jsme hráli dobře nebo špatně, když jsme nedokázali využít tyto šance,“ připustil křídelní útočník. Výsledek ho mrzel o to víc, že utkání s Pardubicemi bylo poslední před reprezentační přestávkou. „Mohli jsme mít pěknou pauzu. Kdybychom vybojovali tři body, trénovalo by se nám úplně jinak a taky by se jinak připravovalo na další zápas. Bohužel to nevyšlo,“ povzdechl si plzeňský rodák.

Ve zbytku zápasu Olomouc ještě stihla vstřelit dvě branky, ale náskok soupeře už dotáhnout nedokázala. „Pardubice to dohrály skvěle. Když dostaly gól, na jejich hře se nic nezměnilo, když dostaly druhý, hrály pořád stejně. Nechaly nás chodit do plných, středním pásmem se prakticky nedalo projít. Nezbývalo nám než zkoušet protečovat puky a nahazovat to, nic víc se nedalo dělat,“ vyzdvihoval soupeřovu kvalitu čtyřiadvacetiletý útočník. Podoba s hrou, kterou by se chtěli prezentovat Kohouti, mu neunikla. „Ukázali nám, jak se má hrát, když vedete 4:0. Samozřejmě, kdyby dali jen dvě branky, asi by se jim nehrálo tak dobře,“ upozornil.

Předchozí dvě domácí utkání svým soupeřům Olomouc nastřílela pět a sedm branek, tentokrát se ale prosadila jen dvakrát. „Brno s Litvínovem jsou v tabulce hodně vysoko, ti sem nepřijeli bránit a my jsme toho využili, abychom dali góly. Naopak Pardubice nechtěly hrát otevřený hokej a my ano, což se nám vymstilo,“ vysvětlil Tomáš Fořt.