V úterý je nový den, nový zápas, říká odhodlaně Jan Lukáš

Jan Meichsner
P L Z E Ň - Hanáci první zápas série play-off proti západočeskému celku z Plzně nezvládli a prohráli 8:1. Výsledek, který neodpovídal průběhu celého zápasu a zrodil se zejména ve třetí třetině, hodnotil krátce po závěrečné siréně Jan Lukáš. Fantom olomouckého brankoviště posledních zápasů držel svůj tým nad vodou po dvě dvacetiminutovky.

Jan Lukáš po úvodní bitvě nehledal výmluvy a pojmenoval důvody toho, jak se urodil výsledek prvního zápasu. „Nám se bohužel nepodařilo včas zachytit vstup do zápasu. Byli jsme všude o krok později a jak se nám to pak rozjelo, tak jsme ten náš vlak vezli až do konce utkání,“ zhodnotil olomoucký odchovanec hru svého týmu a druhým dechem dodává, „Plzeň hrála přece jenom dobře po celý zápas, nám chyběl ten jeden krok a tahali jsme to za sebou po celé utkání.“

Možná zlomový moment první čtvrtfinálové bitvy přišel s třetím gólem Plzně, který zařídil Jan Kovář. „Jeli dva na jednoho – jeden náš obránce mezi nimi směrem na bránu. Já udělal krok dozadu, abych mohl reagovat na případnou přihrávku. On trefil tyčku a já si to tam přitom couvání srazil za sebe bruslí.“

⇒ Brankář Jan Lukáš

„I přes ten ne úplně zachycený začátek utkání jsem se cítil dobře hlavně z těch předchozích zápasů. Když bych se měl ještě vrátit k té třetí třetině, tak už to tam padlo, smolně se to ode mě odráželo,“ popsal své pocity brankář, který v minulosti oblékal dres pražské Sparty, Litoměřic a Bánské Bystrici, ze které se vrátil právě do Olomouce před letošní sezónou.

Již v úterý 19.3. čeká Hanáky další bitva tentokrát s pořadovým číslem dva. „Začínáme nanovo. Je potřeba se na ten zápas jinak nachystat, změnit přístup a já doufám, že se nám druhé utkání podaří vyhrát,“ uzavřel pozápasové ohlasy pětadvacetiletý brankář Moravanů.