V základní části s Třincem naposledy! Podaří se Hanákům i potřetí v sezoně favorita porazit?

Daniel Fekets
O L O M O U C - Pouze Pardubice, Mladá Boleslav a Olomouc mají zatím v této sezoně kladnou bilanci s třineckými Oceláři. Hanáci už Slezany dvakrát v tomto extraligovém ročníku porazili a nyní se s nimi utkají naposledy v základní části. Měření sil Olomouce s Třincem odstartuje v pátek 5. 2. 2021 od 17:00 na olomouckém Zimním stadionu.

Řekl před zápasem: Zdeněk Moták

Hanáci v úterý odehráli utkání na ledě Pardubic, v průběhu kterého jim ze sestavy vypadli dva hráči. Zvlášť diskutovaný byl faul domácího Andreje Kosticyna na Adama Rutara z konce třetí třetiny. „Měli jsme včera volno, takže se to nějakým způsobem uklidnilo. Nicméně před zápasem s Třincem je zdravotní stav téma. Potřebovali jsme vidět, jak bude Adam vypadat. Vizuálně vypadá dobře, jenže ke zlomenému nosu často vznikají podlitiny pod očima, takže to mohlo být i tak, že nemusel vidět. Každý to má ale individuálně. Určitě se ten zákrok v kabině probíral, ale teď je to za námi. Adam byl otřesen, má trošku problémy s krční páteří, je zatuhlý, avšak myslím si a věřím, že by do pátečního zápasu mohl nastoupit,“ řekl trenér Zdeněk Moták.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Olomoucký lodivod se vyjádřil i k Janu Káňovi, který utkání na ledě Dynama nedohrál kvůli zranění z první třetiny. „Dnes měl volnější režim a připravoval se individuálně. Spíše rehabilitoval a regeneroval. My doufáme, že také on zítra nastoupí,“ věří trenér.

Kohouti chtějí proti Ocelářům uspět i v prvním vzájemném zápase v kalendářním roce 2021. Sílu soupeře si ale moc dobře uvědomují. „Musíme všichni podat kvalitní, připravený a stoprocentní výkon. Všichni k tomu tak potřebujeme přistoupit včetně nás trenérů. Proti Třinci je to fajn. Jsou to dobří hokejisté, takže se na ně připravíme, ačkoliv budou favoritem zápasu. O tom si nemusíme nic namlouvat,“ poznamenal šestapadesátiletý stratég.

Následující duely proběhnou ve znamení projektu O kapku lepší hokej. V Olomouci tento krok vítají a trenér Moták dodává: „Myslím si, že těchto zápasů podporujících dobré věci by mělo být ještě více. Zvlášť v této době a této sezoně. Podporu si zaslouží hodně složek, nejen však pouze složky, ale i každý normální člověk. Doba je těžká, ale jsme rádi, že můžeme hrát a nastoupit v každém zápase. Já jsem si minulou sezonu o tomto čase vůbec neuměl představit soutěžní utkání bez fanoušků, nyní to je realita, ale samozřejmě budeme vždy říkat, že je to smutné. Každý sport se dělá pro fanoušky, aby z toho měli radost oni a také my. Jsme na jedné lodi a navzájem se potřebujeme!"

Z kabiny soupeře: Třinec na dálku soupeří se Spartou o první místo v tabulce

Třinec vstoupil do sezony skvěle. Na začátku soutěže porážel všechny soupeře a dlouhou dobu držel sérii bez porážky v základní hrací době. Ta však skončila v polovině prosince domácím zápasem s Olomoucí, ve Werk Areně tehdy Kohouti zvítězili po brance Jana Knotka 1:0. Oceláři do té doby bodovali ve dvaceti duelech v řadě.

Nepříliš povedený prosinec a začátek ledna ale Třinec přebil v posledních pěti zápasech, ze kterých vytěžil maximální počet patnácti bodů. Dokázal zdolat České Budějovice, dvakrát v řadě Kometu Brno a k tomu také přidal výhry proti Karlovým Varům a Vítkovicím. Svého regionálního soupeře navíc v minulém utkání porazil vysoko 7:1, když druhou třetinu ovládl nevídaným pětigólovým rozdílem.

Klíčovým hráčem výběru Václava Varadi je velezkušený Martin Růžička. S dvaapadesáti body je lídrem kanadského bodování Třince i celé soutěže. Nejlepším střelcem extraligy je jiný třinecký útočník, a to Matěj Stránský. Vysoké křídlo si dosud připsalo 27 branek. Nejpovedenější sezonu v kariéře zažívá slovenský reprezentant Martin Gernát, který je nejproduktivnějším bekem soutěže a drží se i v elitní desítce bodování Tipsport extraligy. V tabulce plus mínus je na tom nejlépe kapitán Slezanů Petr Vrána.

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): WERK Aréna (5 400)
Poslední utkání: Výhra 7:1 s Vítkovicemi.

TELH 2020/2021
HC Oceláři Třinec – HC Olomouc

umístění v tabulce
144:100 - 82 bodů